Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RedveKoronny: co znaczy #!$%@?? Więcej matematyki niż gdzie? Jeśli masz na mysli średnio więcej matematyki niż w programowaniu backendowym na przeciętnym stanowisku to moim zdaniem tylko trochę więcej - no chyba że za matematykę uznajesz sumowanie, średnie mediany lub inne proste agregacje. Płatna dobrze, szczególnie jeśli do tego umiesz chmurę jakaś i znasz podstawy programowania. Próg wejścia jeśli masz studia na pewno niższy niż w IT, bo podaż kandydatów niższa.
@RedveKoronny: DS jest o tyle ciekawe, ze zwykle jest tam sporo osob z backgroundem matematyka/fizyka/statystyka i samo ML ogarniaja dobrze, ale nie potrafia programowac, a w kodzie wtedy jest syf nieziemski xd
ogolnie dobrze platne, ale troche to jak wygladaja czasami te projekty DSowe to jest 100l za m*urzynami...

w duzym stopniu to zalezy co Cie interesuje
@Tasartico7: podaż kandydatów na staże jest duża. Kilka miesięcy temu jak szukałem stażu to pod jedną ofertą (chyba 4k brutto) z linkedin w 24h od publikacji było 200 kandydatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@RedveKoronny
Tak jak mówi się, że matma nie jest potrzebna do programowania tak tutaj jest odwrotnie. Statystyka na poziomie akademickim jest wymagana na entry levelu.
@Tasartico7: Żartujesz? Matematyki tylko trochę więcej niż na backendzie?
To jest jakaś opinia urwana z choinki.
W DS każdy algorytm oparty jest na matmie. Żeby zrozumieć najprostsze lasso już trzeba co nieco się orientować w matematycznych znaczkach. Już nie mówie o algorytmach pokroju sieci neuronowe czy transformery.

U mnie w firmie głownie przyjmują do działy analyst matematyków i później uczą ich programowania. Sam kończyłem bardziej informatyczny kierunek i teraz moją największą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Popcornn1: nie żartuje. Kolega nie pytał, czy ds jest oparte na marnie tylko czy dużo się jej używa. Ja pracując w DS matmy używałem mało, bo mało kto te algorytmy implementuje, większość je tylko stosuje. Nie wiem czy opinia urwana z choinki, opinia z doświadczenia, a te każdy ma inne
@RedveKoronny: data science to jest jeden duży buzzword, w dużym skrócie, i generalnie bym się w to nie pchał. Otarłem się o DS i z obecnej perspektywy wydaje mi się to może trochę wyższą skutecznością oszukiwania siebie i biznesu niż astrologia. Jednocześnie każdy chce w to iść, bo to w końcu modne, do tego ludzie po matematyce, jakiejś ekonometrii myślą, że ogarną w tym lepsze pieniądze (rzeczywiście są lepsze relatywnie do