Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki, chcę w końcu przestawić się na pedały SPD. Wiem, że jednymi z polecanych są Shimano PD-M520.
Jednocześnie fajnie byłoby zachować możliwość rekreacyjnej jazdy z żoną, połączonej ze spacerami. Dlatego rozglądam się za pedałami dwustronnymi. Czy jest jakiś model pedałów dwustronnych tak sprawdzonych i polecanych jak te powyższe?
Znalazłem coś takiego - Shimano Pd-Eh500

#szosa
#rower
  • 28
męczą przy wpinaniu


@sargento: bez przesady, w spoczynku układają się w taki sposób, że tylko totalna #!$%@? nie wepnie się za pierwszym razem, no chyba, że masz zawalone błotem bloki, ale wtedy to w żadne się nie wepniesz ¯\_(ツ)_/¯
@makrel_gieldowy: Nie wiem co przeszkadza, piszę z punktu widzenia nowicjusza, bo jeszcze tego nie doświadczyłem:) Ogólnie wydawało mi się, że buty z blokami są do jazdy, no a do chodzenia jakieś adidasy. Druga sprawa, że jak wyjdę na rower z żoną w dresach i bluzie to trochę słabo pasują szosówki z SPD;)
@Tusiek89: mam hybrydowe pedały "pd m324" i jestem średnio zadowolony - główny plus jest taki, że jeśli używasz tego samego roweru na co dzień (np. wycieczki po bułki do sklepu) i do dłuższych wojaży w butach z blokami, to nie musisz zmieniać pedałów za każdym razem :)

jednak nie darmo się mówi, że hybrydy z systemów, które usiłują pogodzić, dziedziczą głównie ich wady :p

pd m324 są mega ciężkie i -
Na podstawie Waszych podpowiedzi można przyjąć 3 scenariusze:
1) Zakup pedałów hybryd: SPD + platforma + zakup butów SPD. Pedały dosyć drogie (około 300 zł), opinie co do wpinania różne:)
2) Zakup dwustronnych pedałów SPD + dwie pary butów SPD: szosowe + bardziej "casualowe" w których dałoby się też chodzić. Dwie pary butów podnosi koszty + jestem ograniczony wyłacznie do nich.
3) Zakup dwustronnych pedałów SPD + nakładki + zakup szosowych butów