Wpis z mikrobloga

@aarahon: jeśli jest to zrobione profesjonalnie to nie będzie routingu do internetu, kamery powinny być podłączone wyłącznie do rejestratorów i systemów monitoringu stanu

ta warstwa już może być podłączona przez proxy do internetu - choćby po to żeby aktualizować system operacyjny, ale nie do całego internetu tylko do określonych URLi
przy poprawnej konfiguracji sieciowej? no nie sądzę, ale chętnie posłucham jak i jakie użyteczne dane z nich wyciągną


@megawatt: firewall między kamerami a siecią zewn też pewnie chiński ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak trzeba obejrzeć co się dzieje to otwiera co trzeba
chętnie posłucham jak i jakie użyteczne dane z nich wyciągną


@megawatt: wszystkie, masz błąd w założeniu, nikt nie będzie się #!$%@?ł z izolacją tego, wszystko będzie połączone z internetem
widzę ekspert z dziedziny CCTV i infrastruktury sieciowej się odezwał, skąd ta pewność, że te kamery będą widzieć cokolwiek w internecie, nawet jeśli system nie będzie całkowicie odizolowany?


@msichal: to nie jest system open source więc trzeba założyć nieoptymalny scenariusz.

a pewnie będzie


@msichal: firewallem od huawei? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zrezta hikvision to nie firma krzak, jestem pewien że takie kamery są w jakichs urzędach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morf: generalnie dobra historia (nie powiem ze przeczytałem od deski do deski, nie mam chwilowo czasu), ale tryb ataku nadal wymaga połączenia z internetem, którego te kamery zwyczajnie mieć nie powinny, I to nie zależnie od producenta