Wpis z mikrobloga

Ludziska, może głupie pytanie
Czy lecąc #ryanair z bagażem kabinowym: plecak + mała walizka, muszę wcześniej iść do ich okienka aby sprawdzili czy walizka wagowo/rozmiarowo jest ok?, czy od razu idę do odprawy bezpieczeństwa?. Pierwszy raz lecę tą linią i mam głupią rozkminę z rana.
#loty #podrozujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
Sprawdź czy masz bilet „priority”. Jak nie to będą ci kazali kabinową do luku nadać. Jak tak to odpraw się w domu i wal prosto na security.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@FatSniper:

bagaż kabinowy to tylko mała walizka, a nie walizka plus plecak


Nie wprowadzaj go w błąd bo wyraźnie napisal, że ma wykupiony tego typu bagaż pokładowy, że może mieć i walizkę i plecak. W Ryanair to się nazywa "Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego”.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziczyznaa: dokładnie mam to samo wykupione. Odprawa przez neta i walić na security? Obie te walizki idą ze mną do kabini bo nie #!$%@? nie kumam tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matryja: 2 sztuki bagażu podręcznego to walizka 'kabinówka' i np. plecak - nie możesz mieć 2 walizek na pokładzie. Jak masz plecak i kabinówkę to od razu na security gate
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matryja: odprawę robisz w aplikacji w telefonie. Na lotnisku idziesz na security (jeśli lecisz w strefie Schengen). Następnie idziesz prosto pod swoją bramkę. Tam teoretycznie są takie miarki, w które powinny się zmieścić plecak i walizka (to są osobne miarki). W praktyce, jeśli ten plecak i walizka wizualnie się nie wyróżniają, to nikt tego nie sprawdza. Ja latałem zawsze z większym plecakiem, niż ten podany w wymiarach i nikt tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziczyznaa: super dziękim ja już kupiłem po dwie te torby kabinowki i plecaki które są idealnie pod wymiary Ryanair z czasem myślę że można było nadaj jedna dużą walizkę ale liczyłem cm i mi jakoś więcej wyszło na tej torbie i plecaku :)
  • Odpowiedz