Wpis z mikrobloga

Trochę nietypowo, chcę kupić dostawczaka i znajomy znajomego miałby do sprzedania
Peugeot Boxera z 2010, 2.2 HDI (ok 120 KM), przebieg ok 200 000. Służyłby do przewozu średnio ciężkich rzeczy parę razy w tygodniu, czasem też na wyjazd wakacyjny po wrzuceniu tam wyra itp.

Jak te auta (silnik, karoseria itp) wytrzymują? Da się dociągnąć do 300 000 bez kosztownych napraw, czy są z nimi jakieś problemy i lepiej kupić coś podobnego w tej kategorii ? Welp!

#samochody #dostawcze #peugeot #van #motoryzacja #kupautozmikro
  • 9
@PiotrFr: @ScaRRyMaN: @bigger: Ok, może się komuś przyda to co wyczytałem: najmniej pożądana wersja silnika to 2.2. Auta z takim silnikiem stanowią (nie bez przyczyny) 90% ofert dostępnych w Polskim internecie. Zachodnie firmy wyprzedają te modele, ponieważ mają jedną poważną wadę. Po przejechaniu 200-400 tysięcy kilometrów wtryski zaczynają „przelewać” i w którymś momencie powstaje dziura w tłoku. Silnik wymaga wtedy generalnego remontu. Dlatego tak ważne jest dbanie o wtryski
@jayfly jak ducato to tylko 3.0

2.3 tez spoko. Ale 3.0 to jest klasa sama w sobie jak cięższe rzeczy wozisz. Tak naprawdę przez całe życie auta robisz 1-2x skrzynie i spokój.

U mnie nierzadko dojeżdżały 6-7 stowek na fabrycznych wtryskach nawet. Mega piec