Wpis z mikrobloga

#wykopcsi #kradziez #pomocy
Mirki, znajomy potrzebuje pomocy - 05.07.2022 ok godz. 12:55-13:07 skradziono mu 40kpln w gotówce z pod marketu lidl przy autostradzie a4 pod Wrocławiem (Kąty Wrocławskie). https://goo.gl/maps/1FSX8ndTesnJZEAF9. Jechał prosto z domu nigdzie po drodze się nie zatrzymywał, a te pieniądze wziął od swoich starszych rodziców, którzy je zbierali dłuższy czas - celem zakupu samochodu dla nich :(

Oczywiście lidl kamer na zewnątrz nie ma, mamy nagranie ze stacji paliw na której widać tylko moment wjazdu podejrzanego samochodu (opel astra H) i samochodu znajomego (szara skoda scala 1:05).
Pieniądze były w samochodzie, a złodzieje prawdopodobnie użyli zagłuszacza/czytnika kodu key-less w który samochód znajomego był wyposażony.

Jak tylko przejechał obok astry - ta zaraz wycofała i czekała, aż ten zamknie auto i podjechała z drugiej strony aby obserwować przez szyby gdzie jest znajomy w sklepie - w tym czasie prawdopodobnie druga osoba pobiegła do samochodu i wyciągnęła pieniądze - bez wybicia szyby i innych uszkodzeń.

To jest tylko Nasza analiza, może macie inną na podstawie poniższego filmu?

Z relacji ludzi/grup lokalnych na fb wiemy tylko, że to nie pierwsza kradzież w tym właśnie miejscu giną telefony, torebki, laptopy prawdopodobnie tym samym schematem.

Czy macie jakieś pomysły jak wpaść na trop? Policja została od razu poinformowana, ale ich procedury są na tyle ograniczone, że cały temat będzie przeciągać się dniami/tygodniami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

druga część filmu będzie w komentarzu
Revul - #wykopcsi #kradziez #pomocy
Mirki, znajomy potrzebuje pomocy - 05.07.2022 ok...
  • 30
@Revul: Dlaczego bez szans na odczytanie tablic?
Powiększyć i puścić przez jakaś sieć neuronową aby poprawiła jakość, obecnie mamy AI które tworzy Jana Pawła II na traktorze grającego w pokera. Bitch Please ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Revul: ale to rozumiem, że NIE jechał prosto do domu tylko zatrzymał się w lidlu? zostawiał w aucie 40k i poszedł na zakupy? Jak kiedyś odbierałem pensje w gotówce to wracając z pracy jak zatrzymywałem się na zakupy to hajs zawsze miałem przy sobie. Skąd złodzieje mogli wiedzieć, że typ przewozi jakieś grubsze siano?
@mysz0n: rutyna, pośpiech... ostatnio tyle się słyszy o pozostawianiu dzieci w samochodzie...
Co do samej kradzieży jest to znany policji i mieszkańcom cykliczny mechanizm działający w tym miejscu, tylko, że złodzieje teraz mieli wyjątkowe szczęście, bo zamiast standardowych torebek, telefonów, portfeli czy nawet okularów zginęła spora kwota ( ͡° ʖ̯ ͡°) wołam jeszcze #csiwykop, bo wpisu już nie mogę edytować
ale to rozumiem, że NIE jechał prosto do domu tylko zatrzymał się w lidlu? zostawiał w aucie 40k i poszedł na zakupy? Jak kiedyś odbierałem pensje w gotówce to wracając z pracy jak zatrzymywałem się na zakupy to hajs zawsze miałem przy sobie. Skąd złodzieje mogli wiedzieć, że typ przewozi jakieś grubsze siano?


@mysz0n: A CO TO #!$%@? ZA RÓŻNICA, choćby okno zostawił otwarte i sztabkę złota na siedzeniu to nikt
@WolfSky: Możesz zaklinać rzeczywistość, ale nie ma kraju na świecie w którym nie trzeba zabezpieczać swojej własności. Efekt tej historii jest taki, że złodzieje przytulili 40k a kolega OPa zostawił samochód w którym było 40k i to jeszcze w jakieś torbie. Wystarczyło aby taka kopertę wrzucił pod dywanik albo zabrał ze sobą. Trzeba mieć trochę wyobraźni.
@Revul: zara, typ zostawił 40k w aucie i sobie poszedł kupić chleb w sklepie? Ja pierdykam, ale debil xD.

@WolfSky: a ty o co się zesrałeś?

A CO TO #!$%@? ZA RÓŻNICA, choćby okno zostawił otwarte i sztabkę złota na siedzeniu to nikt nie ma prawa tego wziąć.


@WolfSky: no #!$%@?, rzeczywiście.

#!$%@?ć ręce tym złodziejom


@WolfSky: dobrze, już ich znajdujemy i ujebujemy.

Trzymam kciuki, że się uda
@Gacrux: matka, która zostawia dziecko w aucie na słońcu w pośpiechu też jest debilem i robi to celowo? Nie życzę Ci takich sytuacji, bo uwierz, że nie chciałbyś tego przeżyć.

Czy na prawdę tacy jak Ty ukazujący w sobie mentalność "polskiego somsiada" mają satysfakcję z wyśmiewania takich sytuacji? ()

Większość z Nas jest zabiegana ma milion spraw na głowie, telefonów itp.

Jeśli jest szansa, mamy nagranych złodziei,
@WolfSky: Różnica jest taka, że się tutaj nie kleją zeznania. Jechał prosto do domu tylko się zatrzymał w LIDLu? Niby policja twierdzi, że w tym miejscu dzieję się to co jakiś czas, to co kierowca Astry wiedział, gdzie jedzie ta Skoda? Skąd wiedział, że są w samochodzie pieniądze albo coś wartościowego? Pieniądze leżały sobie luzem? Nie twierdze, że OP kłamie, ale taką historyjkę może sobie napisać każdy
matka, która zostawia dziecko w aucie na słońcu w pośpiechu też jest debilem i robi to celowo? Nie życzę Ci takich sytuacji, bo uwierz, że nie chciałbyś tego przeżyć.


@Revul: co? O czym ty mówisz?
Chłopie, typ bierze 40k w gotówce - z tego co wiem, to nie jest ilość, która mieści się w portfelu, który można sobie zapomnieć wziąć z auta, tylko bardzie wchodzi w walizkę/plecak - i zapomina ich
@Kutafonix215: @anotherguy: nikt nie wiedział, że będzie akurat jechał tym samochodem (skoda którą jechał nie była jego autem, którym jeździ na co dzień tylko jednorazowo) w to miejsce o tej porze i jeszcze z takimi pieniędzmi.

Tam miesiąc wcześniej zginęły wartościowe rzeczy z busa, niejednokrotnie zgłaszane były też drobne kradzieże z samochodu - schemat prawdopodobnie ten sam i zapewne takich samych łupów szukali tylko tym razem mieli zajebiste szczęście...
@kaarp: jechał z domu do firmy - po drodze zajechał do lidla po jedną rzecz. Astra wjechała tam przed nim i chyba czekali na "okazję" czyt. ładne auto z możliwym keyless.
Pieniądze były w torebce papierowej na podłodze - otwierając auto w poszukiwaniu czegokolwiek myśląc tokiem złodzieja - patrzysz do torebki czy nie widząc nic ciekawego typu laptop,torba, portfel zamykasz auto i odpuszczasz?
A CO TO #!$%@? ZA RÓŻNICA


@WolfSky: no roznica #!$%@? taka ze jak masz iq powyzej 30 to nie dajesz złodziejom możliwosci #!$%@? twojej rzeczy i minimalizujesz to ryzyko. No chyba ze jestes rycerzem sprawiedliwosci i DOMAGASZ sie uczciwosci od obcych ludzi, po czym zostajesz #!$%@? z niczym i płaczesz w internecie jak to byś #!$%@?ł ręce złodziejom i ze to nie do pomyslenia ze złodziej miał okazje #!$%@?ć i to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Revul: tez mi śmierdzi uzależnieniem od hazardu, #!$%@? forsy i teraz kłamstwie nt kradzieży.

Jechał prosto pracy do domu nigdzie się nie zatrzymywał, tylko że stanął pod Lidlem. Heh

Ktoś musiał wiedzieć że tam jest sporo forsy. Nikt nie okrada skodziny.

Tyle kasy wozić, nie wiecie ludzie że są usługi bankowe w naszym kraju? Przy zakupie auta można puścić ekspres przelew i sprzedawca ma w minute kasę.