Wpis z mikrobloga

Czy jest na dali ktoś, kto orientuje się w kwestii wakacji kredytowych? Jest tyle wersji w internecie, a żadne źródło nie podaje mojego przypadku. Kredyt podpisałem w 2021, jutro wypłacam ostatnia transzę - czy taki układ mnie dyskwalifikuje z programu? #kredythipoteczny #prawo
  • 13
@wafel93 Nie bardzo rozumiem zawracanie bankowi dupy przepisem który jeszcze nie wszedł w życie :) Jaki to kontrargument że nie będziesz mógł wziąć tych wakacji, wypłata transzy? W projekcie nic nie ma o tym że nie można nawet jak wypłacona będzie pierwsza transza nawet w grudniu lub styczniu, ważne żeby umowa była zawarta przed 1 lipca 2022. Jakie jeszcze kontrargumenty?
@wafel93: Oczywiście że nie, bo jeżeli tak to po co w ogóle to prawo :) A jak będziesz miał 12 rat zapłaconych to powiedzą że nie bo trzeba zapłacić 24? :) Tutaj akurat nie ma wątpliwości, umowa zawarta to umowa zawarta a nie że transze wypłacone lub niewypłacone. Wątpliwości co do kredytu na nabycie nieruchomości na własne cele mieszkaniowe mogą się pojawić gdy kredyt jest np. na rozbudowę albo jeden z
@wafel93: A może mówili Ci o wakacjach zwykłych odsetkowych które mogą być obecnie? To warunki mogą być dowolne, jakie bank chce bo nie obowiązują go przepisy, jedynie umowa - umawiasz się na spowolnienie tempa spłaty czyli wakacje z naliczaniem odsetek. Osobiście gdybym pracował w banku i ktoś mnie pytał o wakacje to bym opowiadał o istniejących odsetkowych a nie o nieistniejących bezodsetkowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wafel93: obecnie ustawa jest na etapie: przeszła przez sejm, przeszła przez senat z poprawkami, czeka aż sejmie przyjmie lub odrzuci poprawki senatu i klepnie ustawę dalej (głosowanie było chyba na dzisiaj/jutro zaplanowane), potem będzie musiała być podpisana przez dudeła. Także obecnie nie sposób odpowiedzieć na twoje pytanie, bo wszystko jeszcze może się zmienić, szczególnie, że pisiury bawią się w sprzeczny przekaz (z jednej strony ciągła gadka, że ma być dla wszystkich,