Wpis z mikrobloga

#kierowcy #polskiedrogi

Mam ostatnio takie przemyślenie odnośnie mandatów. #!$%@? sobie w zabudowanym, dostajesz te 2k mandatu, jeśli dobrze zarabiasz to jest co po prostu opłata za #!$%@?, tak samo jak z parkowaniem nielegalnie itp. Moim zdaniem kary powinny wyglądać inaczej, #!$%@? w zabudowanym czy pchasz się na przejazd kolejowy mimo rogatek zamkniętych = bezwzględny tydzień w pierdlu. Żadnych wyjątków, żadnych okoliczności łagodzących, żadnych mandatów. Za jazdę po pijaku auto idzie na żylety a kierowca na miesiąc w pasiak.
  • 11
@dogmeat: nie chodzi o wysokość mandatów tylko o nieuchronność kary. Gdyby za każde, nawet najdrobniejsze przekroczenie automatycznie przychodził mandat, wszyscy jeździliby tyle ile jest na znakach. Świetnie pokazują to odcinkowe pomiary prędkości, na których nagle okazuje się, że polski kierowca potrafi jechać zgodnie z przepisami - bo wie, że jak przekroczy, to mandat wpadnie z automatu.
Świetnie pokazują to odcinkowe pomiary prędkości, na których nagle okazuje się, że polski kierowca potrafi jechać zgodnie z przepisami - bo wie, że jak przekroczy, to mandat wpadnie z automatu.


@gomjeden: Dlatego nie rozumiem dlaczego nie montuje się fotoradarów na np. terenach zabudowanych czy pod przedszkolami czy w centrach miast. W bodajże Niemczech albo Holandii widziałem nie raz takie rozwiązanie w centrum, ograniczenie do 30km/h bo to niemalże rynek miasta, ktoś
A w Polsce fotoradary poustawiane w takich trochę z dupy miejscach mam wrażenie


@niochland: bo są traktowane jako maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie jako urządzenia mające działać prewencyjnie.

Przykładem jest chociażby gmina Biały Bór, która na wpływach z fotoradarów oparła swój budżet.
@gomjeden: tu akurat się nie zgodzę. Gdyby miałyby być to maszynki do kasy, to właśnie wstawialiby mobilne, nieoznakowane fotoradary.

A to co jest teraz pełni rolę prewencyjną, bo masz jak byk napisane że Tu jest radar i nie możesz pojechać szybciej.

(nie jestem zwolennikiem łamania przepisów jak by co, na tej pomiarowej 70tce jak A1 robili to bardzo przyjemnie się jechało jak wszyscy jechali tą samą prędkością)