Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wegetarianie faktycznie żyją dłużej? Ogólnie rzecz biorąc, często spotykam się z badaniami, które przemawiają na korzyść wegetarianizmu. Żeby była jasność, nie chodzi mi o pobudki etyczne, kocham zwierzaki, ale jadłem ich truchła przez wiele lat. Chodzi przede wszystkim o kwestie zdrowotne. Czy istnieje jakikolwiek konsensus w tej sprawie, czy jedyne co począć, to obrać jedno z dwóch skrajnych stanowisk, z których jedno propaguje, a drugie nachalnie odrzuca dietę w większości roślinną? #who #zdrowie #wegetarianizm #dieta #dietetyk

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c48f32e3a23c3358e5d875
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Kluczem jak najzdrowszej diety jest jej jak największe zróżnicowanie. Dlatego jeżeli chodzi Ci o same kwestie zdrowotne to najlepszym rozwiązaniem jest po prostu duze ograniczenie miesa, szczególnie czerwonego, i kupowanie go nie w marketach, tylko z troche lepszych zrodel jak np. lokalny rynek. Tez warte rozważenia jest zastąpienie duzej ilosci miesa rybami, ale słodkowodnymi, te z morza to straszny syf
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Wegetarianie żyją średnio 9 lat dłużej, głównie dlatego, że ogólnie są bardziej świadomi tego, co jedzą i jaki tryb życia prowadzą. Po odjęciu tych czynników wciąż okazuje się, że żyją 3 lata dłużej. Chyba Uwaga Naukowy Bełkot o tym mówił.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na ogół ludzie spożywający mięso mają tendencje do spożywania większej ilości kalorii, a to bezpośrednio prowadzi do nadwagi, a to do chorób, których wynikiem jest przedwczesne śmierć.

Dieta wegetariańska mimo tego, że potrafi być kaloryczna to nadal w założeniach będzie mieć znacznie mniej kalorii, bo nie ma takiej bogatości posiłków z mocno podbitym kcal, a na dodatek o sporej smakowitości. Ergo - wege żarcie jest mniej smaczne i ot
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest dużo dowodów na to, że mniejsza kaloryczność wydłuża życie, bo spowalnia procesy życiowe i organizm mniej się zużywa.
Dodatkowo trawienie jest dośc mocno obciążeniowe dla organizmu i zawsze wydziela różne toksyczne substancje, więc im mniej jesz tym lepiej.

Weganie mają problem żeby utrzymać minimalną kaloryczność, a co za tym idzie jedzą w sumie mało i częściej zażywają suplementy, witaminy, zwłaszcza z grupy B, a udowodniono że tym więcej tym lepiej dla organizmu -są jakieś badania że B6 źle wpływa na wzrok ale jest tylko kilka takich ze słaba metodologią.

Do tego częściej uprawiają sport i więdzą że cukier szkodzi tym samym jedza mniej niezdrowych produktów takich jak słodycze, czipsy itp - nie wsyzscy, w większości są tacy jak wszystkożercy ale jednak odsetek który się zdrowo odżywia
  • Odpowiedz
@filozof900: Jest mniejsza dostępność do przepełnionego smakowitości żarcia wege w porównaniu do dań mięsnych - wynika to z prostego faktu, że WIĘCEJ osób je mięso, niż osób, które go nie jedzą. To też statystyka, zatem fakt?

Dostępność dań wege jest nadal na relatywnie niewielkim poziomie niż tych z mięsem mimo tego jak wiele zmieniło się na przestrzeni dekady w tym kierunku.
  • Odpowiedz
@AVOIDME: chyba młodzieży w wieku szkolnym ;-) ale już pomiając to, wybór wiekszości nie jest równy dostępności. u nas dostępne jest niemal wszystko, a smak to jest w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. duża smakowitość mięsa wynika tylko i wyłacznie z przypraw, jak mi nie wierzysz to ugotuj sobie udko z kurczaka bez przypraw i spróbuj zjeść
  • Odpowiedz
duża smakowitość mięsa wynika tylko i wyłacznie z przypraw,


@filozof900: Teraz to niezła głupotę palnąłeś jak większość wegan, wkurzają mnie weganie którym mięso nie smakuje i będa p-------ć że smaku nie ma....

Mięso już jadłem bez przypraw i lepiej smakuje niż surowy pomidor bez przypraw. Nie smakuje Ci mięso nie jedz ale nie gadaj głupot typu nie ma smaku, to zasługa przypraw, bo nikt kto je mięso w to nie uwierzy.
przyprawy czuje się na początku, głównie w skórce - zleży też od sposobu przyrządzenia - potem czuć
  • Odpowiedz
@matra: po pierwsze, 80% smaku to zapach. po drugie, jest sporo roślin które mają tłuszcz (nasiona, orzechy itd)

wkurzają mnie weganie którym mięso nie smakuje i będa p-------ć że smaku nie ma....


@siemankooo: właśnie widzę jak się wkurzyłeś, cały chodzisz xD

jadłeś bez przypraw, fajnie. często takie jesz? pewnie nie, przyprawione dużo lepsze. w restauracjach też raczej nie dostaniesz bez przypraw. bo tak to się składa, że smak
  • Odpowiedz
bo tak to się składa, że smak czegokolwiek to głównie przyprawy, zarówno potraw wege jak i zwykłych.


@filozof900: No i dalej piszesz głupoty, do tego smak z węchem zrównujesz, #czarna bo ewidentnie szkoda czasu, życzę smacznego w jedzeniu przypraw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jest sporo roślin które mają tłuszcz (nasiona, orzechy itd)


@filozof900: i te też lubię ( ͡ ͜ʖ ͡)
pieprzysz pan koszmarnie, nie lubisz mięsa to go nie jedz, ale nie wmawiaj innym że białe jest czarne.
  • Odpowiedz
o tym, że smak tego co jesz wynika z przypraw


@filozof900: nie chcę wchodzić w jakąkolwiek awanturę ale ja jadam mięso z samą solą albo i bez i jest zajebiście smaczne a tłuszcz jest nośnikiem smaku, bo chude mięso jest nijakie a tłuste jest pyszniutkie. Ludziom wydaje się, że smak wynika z przypraw, bo nie znają innego smaku. Wystarczy spróbować i się przyzwyczaić i wtedy można zauważyć, że produkty mają
  • Odpowiedz