Wpis z mikrobloga

Już prawie 4 miesiące od tego jak pisałem, że to są klauny
Wystarczyło podejść do tematu poważnie i dzisiaj nie byłoby problemu

https://www.wykop.pl/wpis/64427671/hehe-ale-to-sa-klauny-podwyzka-procentowa-25bp-mow/

Każdy co sądzi, że ja chcę źle dla kredytobiorców to są niepoważni i nie ma zielonego pojęcia o ekonomi.Przez działanie panów w garniturach mamy inflacje jaka mamy
A wystarczyło jak inflacja przekraczała 3% zareagować agresywnie i już inflacja trzymana by
była w ryzach
Oczywiście, że dalej kredytobiorcy nie mieliby ciekawie, ale nie byloby takiej inflacji, a ona jest głównym czynnikiem które dewnuje kieszenie
Bez dobijajacej inflacji, gospodarka by się odbudowala powoli
A teraz są duże raty i inflacja

Śmiać mi się chce jak czytań na tagu, że inflacja jest bo jest łańcuch dostaw zakłócony, albo inflacja zależy od ceny benzyny
Te osoby od których to usluszeliscie (telewizja) albo przeczytaliscie (gazety) chcą żebyście tak myśleli
Bo przecież to są tylko rządowe narzędzia i trzeba poprzez nie ustalić narracje
Czyli to nie wina rządzących,to wina wojny i wiadomo kogo

Jak to jest możliwe, że ja od tak długiego czasu widziałem w jaka to stronę zmierza, a Ci bandyci w żywe oczy, że gospodarka jest silna, konsument jest silny inne bajki
Do ostatniej chwili nagonka na kredyty

#gielda #inflacja #swiat #nieruchomosci #banki #ekonomia #polityka #pieniadze
  • 7
@Mathas:
Zobacz nawet jakie było zainteresowanie tym postem :)
Co On opowiada... Nie zna się :)

Wiesz ktoś o to zadbał żebyś wychodził ze szkoly tępy jak but jeśli chodzi o tak ważna sprawę jak ekonomia, pieniądze
Mamy system monetarny oparty na długu, także jak nie ma kredytów i to oprocentowanych to gospodarka pada
Ciężko to wytłumaczyć ignorantom
Jakby, każdy splacil swój dług to koniec

Darmowe kredyty nie mogą trwać wiecznie
@dobrowolskii:
Jak Cie lubie to Ci napisze, że nie zgadzam się :)
Gdyby Fed zareagował dużo wcześniej, to i flacja byłaby dużo mniejsza
Oczywiście, że to agresywnych stopach bylby krach ale inflacja by zniknęła
Tu głównym problemem jest inflacja monetarna, za dużo wydrukowali
Trzeba skończyć z tym sztucznym zapotrzebowaniem
@Byku_of_wall_street: jak mogli by podnosić stopy jak to była nie populistyczna decyzja. Najbardziej populistycznym podejściem będzie podnoszenie stóp powoli. Ale co teraz można zrobić w takiej sytuacji jak już mleko się rozlało? Wypadało by zaprzestać programów socjalnych i zacząć zaciskać pas. Ale tego też nie zrobią. No to czeka nas stagflacja na życzenie suwerena.
@dobrowolskii:
Surowce lecą, bo już wyceniaja recesję,(pisałem o tym wczoraj)
To, że będą pie... lic że inflacja zmalała poprzez zaklamane CPI, to nie znaczy że ceny spadną, dalej będą drenowac kieszenie

Oczywiście, że mogą coś wydrukować i mam wtedy nadzieję że obligacje wystrzela, ale to nie zmieni nic, bo nawet jak dodrukuja to zwiększa ilość pieniądza w obiegu i inflacja znowu up
Żeby to ogarnąć to musieliby wydrukować kilka razu tyle