Wpis z mikrobloga

Coś podejrzane te wyniki matur. Co prawda zdawałem kilkanaście lat temu, ale chodziłem do jednego z lepszych liceów w kraju. Wykopki wrzucają hurtowo wyniki jakie kilkanaście lat temu były do osiągnięcia przez czołówkę tego kraju.
Poziom się tak bardzo obniżył?
#matura
  • 9
@viollu: byłem kilka dni temu na zakończeniu roku szkolnego w podstawówce. Na 18 uczniów z klasy, 16 dostało czerwony pasek. Za moich czasów gówniaka czerwony pasek miało 5-6 osób w szkole. Teraz przeciętna średnia w klasach 4-5 na poziomie 5,6 - 5,7. Co się #!$%@? stanęło?
@viollu: Zdawałem maturę 5lat temu i w tym roku. Głównie przez prace nie miałem czasu na przygotowania i można powiedzieć że przez te 5 lat nie ruszyłem nic materiału z matmy i jedyne co zrobiłem to ogladalem przez miesiąc jakąś babke na yt co uczyła matołków. No i napisałem mature z matmy lepiej o 62% niż 5 lat temu XD
@viollu po pandemii nauczyciele delikatnie mówiąc mają wyjbane, więc średnie są wysokie. A co do matur, to całościowo poziom w tym roku jest gorszy niż rok temu (tak wynika ze statystyk, zdawalnosc to 70 procent z kawałkiem tylko). Po prostu jak się wrzuca wyniki na stronę ze śmiesznymi obrazkami, to raczej te dobre, więc stąd taki dysonans.
ogladalem przez miesiąc jakąś babke na yt co uczyła matołków.


@Sercem_Wycinane: ale Mirek, tak właśnie wygląda solidne przygotowanie się do egzaminu. Połowa polibud w tym kraju jedzie na wiedzy wyuczonej w tydzień klepiąc ćwiczenia z Karczyńskim oglądając e-trapeza piraconego tydzień przed egzaminem xD