Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, może mądre, może głupie.
Przy głównych drogach stoją takie słupki z numerami, jak wiadomo jest to pikietaż.
Wszystko jest jasne, ale co w przypadku, gdy np. przebieg autostrady A4 zostanie zmieniony i wydłużony gdzieś w środkowym odcinku? Czy wtedy wszystkie słupki, tabliczki, które są dalej są zamieniane? Co z dokumentami, jak gdzieś jest np. wykaz fotoradarów to też się to zmienia?
Wołam @Rusonaldo bo coś tam się zna ;)
#kiciochpyta #polskiedrogi
Pobierz
źródło: comment_1657013909ykovr4bPyZDbNASIXViBhs.jpg
  • 3
@Dzyszla: dzięki, tych osobnych oznaczeń chyba nigdy nie widziałem. Co do w środku nic nowego nie powstanie to właśnie myślałem o tym.
Zakładam, że jak powstaje jakaś trasa to nie jest budowana od początku do końca tylko jak np. w przypadku A1 do początku i końca dokłada się środek. Czy te słupki dalej mają już określone oznaczenia, bo z projektu środka wychodzi, że tyle będzie?
Jeśli chodzi o zmiany to jakiś
@Alpha_Male: Generalnie to tylko naklejki często, więc nie ma problemu zmienić oznaczenia. Z tymi odcinkami nie pamiętam, czy na S11 czy S3 się spotkałem już. Trochę zabawnie to wyglądało, bo co chwilę od nowa numeracja szła. Ale pewnie to jakieś tymczasowe i też po oddaniu całości będzie przenumerowane.