Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny zadziwiam się własną głupotą. Kupiłem niecały miesiąc temu samochód, a że leniem strasznym jestem to wszystkie formalności odkładam na ostatnią chwilę. Będąc przekonanym, że obecne ubezpieczenie ważne jest do prawie końca grudnia, z tym także zwlekałem. W tej chwili zobaczyłem, że jest do dzisiaj... Wg tego - http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/index.php/147/ubezpieczenie_samochodu_uzywanego/ - mam automatycznie przedłużoną umowę z obecnym ubezpieczycielem. A nie mam zniżek, i znając życie walną mi kilka tysięcy...

Mogę się z tego jeszcze jakoś uratować?

#motoryzacja #ubezpieczenia #samochody #pomocy #debilzkogochybazemnie
  • 17
  • Odpowiedz
@Mav666: umowę jeśli się przedłużyła da się pewnie wypowiedzieć, i szukać szczęścia w innej firmie.Zapłacisz za część z jakiej skorzystasz. Jednocześnie tego samego dnia trzeba pod groźbą kary na 3 tysie zawrzeć nową umowę na OC. Do czasu podpisania nowej umowy nie radze poruszać się autem. O tym opowie Ci zapewne jakiś mądrzejszy agent. A co do stawki zależy ile masz lat jak i inne istotne przy tym dla ubezpieczyciela fakty.
  • Odpowiedz
@bodekbb1: Właśnie czytam różne artykuły i się gubię. Z tego co zrozumiałem, obecna polisa po prostu się nie przedłuża, tzn. automatycznie anuluje? Ale nie doczytałem nigdzie tego, ze muszę przedstawiać jakieś kwity?

W piątek miała do mnie dzwonić kobieta z liberty bo zaoferowali najtańsze ubezpieczenie, ale chyba mnie olała bo tak to już bym miał to z głowy. Zależy mi na tym, żeby podpisać z nimi umowę, bo jest różnica prawie
  • Odpowiedz
@Mav666: o ile mają dzisiaj czynne (cuda się zdarzają) to np w avivie czy link 4 możesz zawrzeć przez telefon, i opłacić kartą, do godziny czasu masz potwierdzenia dokonania opłaty i kwity ,które sobie drukujesz i jest to ważne od tej samej chwili nawet... Ja zawierałem przez telefon i tak było najważniejsze to o wszystko dokładnie wypytać i upewnić co do kwot...
  • Odpowiedz
@bodekbb1: Takie info znalazłem w kilku miejscach, chociaż nie jestem pewny czy dobrze to interpretuję:

Natomiast jeśli samochód ma ważne OC, można postąpić na dwa sposoby. Po pierwsze - możemy kontynuować ubezpieczenie, ale tylko do końca okresu zawarcia umowy - nie będzie ona automatycznie przedłużona. Drugim wyjściem jest rezygnacja z polisy (opłaca się to, gdy możemy uzyskać większe zniżki niż poprzedni właściciel). W takim przypadku należy złożyć wypowiedzenie w firmie ubezpieczeniowej
  • Odpowiedz
@bodekbb1: Dzięki za pomoc :) "Podpisałem" i opłaciłem umowę przez neta i wg tego co było na stronie napisane mogę jeździć z wydrukowanymi papierami zanim nie dostanę od nich wszystkiego co powinienem. Mam jednak jeszcze jedno, ostatnie pytanie i nie zawracam Ci więcej głowy. Rozumiem, że teraz poprzednia firma nie przedłuży ubezpieczenia, bo nie mogę mieć dwóch, ale czy ja muszę się z nimi kontaktować jeszcze w tej sprawie?
  • Odpowiedz
@bodekbb1: To ok, bo liberty mnie straszy, że

UWAGA! Poprzedni ubezpieczyciel musi otrzymać wypowiedzenie umowy najpóźniej jeden dzień przed datą końcową obowiązywania polisy. W przypadku braku takiego wypowiedzenia poprzednia polisa przedłużana jest automatycznie na kolejne 12 miesięcy i ubezpieczyciel ma prawo windykować składkę za ten okres.


Ale myślę, że po prostu nie zmienili treści od czasu tegorocznych zmian.

Jutro zadzwonię do poprzedniego ubezpieczyciela i dowiem się co i jak.

Raz jeszcze
  • Odpowiedz