Wpis z mikrobloga

Czołem rowerowe Mirki!
Jeżdżę na dwóch kompletach kół. Pierwsze to aluminiowe Eastony (kupiłem je razem z rowerem 1,5 roku temu- miały przejechane 600 km) a drugie to karbonowe Vinci Rapid (nowe- zakupione 0,5 roku temu bezpośrednio u producenta). W jednym i drugim modelu borykam się z notorycznym decentrowaniem tylnego koła. Kilkukrotnie oddawałem już każde z nich do centrowania w serwisach rowerowych z górnej półki cenowej we Wrocławiu. Niestety problem ciągle powraca i po około 500-800 km (czasami i po 200 km) koło się decentruje. Nie wiem czym jest to spowodowane ale czuję się bezradny przy n-tym obijaniu się obręczy o klocek hamulcowy podczas jazdy. Nie sądzę żeby serwisanci byli niekompetentni i nie potrafili raz a dobrze wycentrować koło. Dodam jeszcze, że w Eastonie trzykrotnie doszło do pęknięcia szprychy. Po drugim razie zdecydowałem się aby w serwisie wymienili mi je wszystkie i zrobili zaplot koła od nowa. Niestety i tak doszło do kolejnego pęknięcia. Poratujcie Mirki jakąś sensowną poradą co zrobić w tej sytuacji i co może być przyczyną takiego problemu. Co z tego, że noga dobrze kręci skoro co chwilę tylne koło się rozkracza. Na koniec dodam, że ważę 80 kg więc raczej moja waga nie wpływa znacząco na przeciążenie koła.

#szosa #rower #szosowywroclaw
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie:
Easton- Vittoria Rubino Pro G 2.0 (25mm, 7-9 bar)
Vinci- Vittoria Corsa G 2.0 (25 mm, 6-10 bar)

Jeśli chodzi o ciśnienie to jeżdzę zazwyczaj na 7-8 bar.
  • Odpowiedz
  • 0
@skijumper to może spróbuj, problem dość nietypowy i pewnie goście którzy codziennie się w tym babrają po 8h szybciej coś wymyślą niż mirki na vikop ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ale czuję się bezradny przy n-tym obijaniu się obręczy o klocek hamulcowy podczas jazdy.


@skijumper: To jest możliwe ale byś musiał mieć z jednej strony milimetr zaś z drugiej na przykład z 12mm do tego źle nierównomiernie zbierający się hamulec. Po prostu będzie ''przepychać'' obręcz. A te pękające szprychy niech ktoś to zmierzy przyrządem bo to któryś post o tym ostatnio czytam na wykop, że szprycha czy obręcz pęka.

A serwis
  • Odpowiedz