Wpis z mikrobloga

Zapewne słyszeliście już o 9-Euro-Ticket bilecie, który upoważnia do nieograniczonych podróży przez miesiąc po całych Niemczech - dotyczy pociągów regionalnych i lokalnych środków transportu (RB / RE).

Teraz pojawi się pytanie; gdzie szukać stosunkowo tanich noclegów tak, aby przejechać ze wschodu na zachód/południe nie wydając przy tym tysiąca euro. Booking i airbnb wydają się dosyć drogie. Możecie polecić jakąś alternatywę?

Pytanie drugie: najciekawsze trasy kolejowe w DE po których kursują pociągi Regio?

#niemcy #kolej #podrozujzwykopem #podroze #backpacking
tomosano - Zapewne słyszeliście już o 9-Euro-Ticket bilecie, który upoważnia do nieog...

źródło: comment_1656958708wubswIicrZwm9yr8OLRXY9.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomosano: skoro Booking i Airbnb są drogie to nie pomyślałeś, że może to twoje wymagania cenowe są nie do spełnienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemcy to nie Ukraina, nie wiem na jakie ceny liczysz
  • Odpowiedz
@erni13: Bez przesady. Od czasu wojny zakwaterowania na krotki czas, umeblowane wystrzelily tak ze jest to az niemozliwe. A booking i airbnb zawsze byly drogie.
Zmienilem mieszkanie na feriewohnung.
Nic ponizej 50€/doba nie wejdzie. W "Sachsen-anhalt"
Smiech na sali. Kiedys za 50€/doba w Hamburgu czy Kolonii bylo w czym wybierac. Ostatnio pod Hamburgiem 100€ doba. I cieszylem sie ze wolne...
W samym Hamburgu moglem bic pieniedzmi, ale nic wolnego.
  • Odpowiedz
@NexciaK: Nigdzie nie stwierdziłem, że ceny nie urosly ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sądziłem, że OP porównuje zwyczajnie ceny do Polski, a mimo tego co piszą na wykopie o tanich Niemczech, to nadal dość drogi kraj Europy Zachodniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tomosano: jadę na koniec sierpnia sobie skorzystać z tego biletu, tylko ja kwateruję się w Essen i przez tydzień zwiedzam Zagłębie Ruhry. Łózko w pokoju 4osobowym w motelu rezerwowane w maju, wyszło mi (jak teraz sprawdziłem) 22euro za noc - tylko tu miałem zniżki za pobyt ponad 7dni i booking też coś dorzucił. Reszta ofert była ponad dwa razy droższa już wtedy.
  • Odpowiedz
ja kwateruję się w Essen i przez tydzień zwiedzam Zagłębie Ruhry.

Łózko w pokoju 4osobowym w motelu


@erni13: @WormRider po co leciec tyle godzin do krajow trzeciego swiata, jak mozna miec takie same wrazenia tu na miejscu. A jeszcze jaki niski CO2 Fußabdruck, szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@erni13: nie przesadzaj, tam jest sporo ciekawych miejsc. Od kopalni przerobionych na muzeum( np:Essen) po stadion BVB czy tam muzeum futbolu jak ktoś to lubi.
  • Odpowiedz
@tomhc: Może na dzień, lub dwa zwiedzania.

Niemcy to piękny kraj, dosłownie 150 km od zagłębia Ruhry masz np dolinę środkowego Renu, czy okolice Mozeli. Masz Eifel i miasteczka typu Monschau.
Jedziesz dalej w dół, masz Mainz, Frankfurt, Heidelberg. Dalej Schwarzwald, stamtąd blisko nad jezioro Bodenskie, czy do Freiburga. Niedaleko Alpy i możesz sobie posiedzieć przy jakimś Eibsee.

Tyle możliwości i żeby wybrać Zagłębie Ruhry XD Ja wiem, że każdy zwiedza jak chce ale zwycxajnie tego
  • Odpowiedz