Wpis z mikrobloga

Co to za jaja, że #nestbank #nest wysyła karty debetowe za pośrednictwem jakiejś randomowej firmy z dziury zabitej dechami, która na dodatek ma na wszelkich portalach opinie 1,1-1,3? Na jakiej podstawie bank, który obowiązują dość ostre procedury przekazuje dane klienta takiej firemce? Chodzi o Nest Bank, za którego karty wysyła: Fast Pro sp z o.o.

#bank #banki #kontobankowe #niebezpiecznik #prawo
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Astorre no dobra ale oni zostali już bankiem czy dalej są instytucja finansowa i czy działają na podstawie polskich przepisów? Bo Nest Bank to jednak pełnoprawny bank z BFG...
  • Odpowiedz
@Matti92: Ohui! Ale wdepnąłeś w kał. Kiedyś otwierałem tam konto online i trzeba było podjechać do wybranej z listy na ich stronie fizycznej placówki aby potwierdzić. Podjechałem ale… na miejscu zastałem pustostan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Matti92: outsourcing wszędzie ¯\_(ツ)_/¯

Jak to proceduralnie wygląda to nie wiemy, ale jeśli dostają zamknięte koperty, a tylko je adresują/nadają, to tu trudno o czepianie się czegoś (bo swoją drogą to każdy bank można by oskarżać o łamanie tajemnicy bankowej z tego względu, że przesyła list z kartą za pośrednictwem poczty, co już - pośrednio - zdradza, że listonosz dowiaduje się, że ktoś jest klientem banku X). Choć oczywiście nie
  • Odpowiedz
no dobra ale oni zostali już bankiem czy dalej są instytucja finansowa i czy działają na podstawie polskich przepisów? Bo Nest Bank to jednak pełnoprawny bank z BFG...


@Matti92: tak, bank na litwie
  • Odpowiedz
@Matti92: ale czytałeś te opinie? One są głównie związane z tym, że komuś nie przyszła karta. No nie przyszła, bo PP też w Polsce działa jak chce. Rzecz w tym, że nie sądzę, żeby ktokolwiek kto dostał kartę w terminie, szukał profilu takiej firmy i wystawiał jej pozytywną ocenę ;)

Outsourcing w bankach jest dosyć mocno regulowany i wszystkie firmy z którymi Bank współpracuje przechodzą rygorystyczne badania, od sytuacji finansowej,
  • Odpowiedz