Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirabele oraz Mirki,

Szukam #ekspresdokawy kolbowy w rozsądnej cenie. Nie musi mieć spieniacza do mleka ale fajnie jakby mieściły się na tacy normalne lub nawet większe kubki. Nie musi mieć wodotrysków bo to będzie jako pierwszy ekspres więc t bardziej fajnie by było zmieścić się w spoko pieniądzach. Coś możecie polecić? Albo jakieś rady co do marki i na co zwracać uwagę?

#kawa #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
@SunnO: ja mam sage bambino+ i jestem bardzo zadowolony. Jak zbieralem sie do zakupu to okazalo sie, ze sensownych budzetowych modeli jest chyba 3, z czego akurat ten ma automatyczne spienianie mleka. Godne polecenia w sensownej cenie jeszcze masz gaggia classic, ale nie wiem jak z dostepnoscia. No i musisz doliczyc tez zakup mlynka, jezeli nie masz jeszcze.
  • Odpowiedz
@SunnO: Lelit Anna albo Gaggia Classic. Ewentualnie jak wyżej - Sage Bambino. Z tej trójki ja osobiście wziąłbym Lelita, chociaż Gaggia ma 58mm (vs Lelit 57) i jest to pewna przewaga. Wszystko co taniej to już nie za bardzo ma sens. Pamiętaj, że oprócz tych ok 1,5k na ekspres potrzebujesz minimum 1k na młynek.
Nie wiem co jest rozsądną ceną dla Ciebie, ale espresso w domu, takie pjalne, przyzwoite (poziom kawiarniany
  • Odpowiedz
@SunnO: na papierze breville mini się jeszcze prezentuje ciekawie ale jeszcze nie znalazłem użytkownika tego sprzętu żeby się mógł wypowiedzieć na temat jakości

A poza tym to lilit i gaggia są sprawdzonymi wyborami, młynek z sage też ujdzie na start ale ludzie narzekają że nie mieli dość drobno
  • Odpowiedz