Wpis z mikrobloga

Kilkanaście dni zajęło mi zabudowanie 1000 litrowych zbiorników do zbierania deszczówki. Udało się połączyć funkcjonalny silnik z nietuzinkowym klasycznym i wiejskim interfejsem. Teraz nie tylko działa, ale i wygląda.
Wszystko zrobione ręcznie z wyjątkiem wkręcania wkrętów ;)
#stolarstwo #handmade #tworczoscwlasna #hobby #ogrod
Więcej zdjęć w komentarzu.
sebeq77 - Kilkanaście dni zajęło mi zabudowanie 1000 litrowych zbiorników do zbierani...

źródło: comment_1656923468d3wsleUC4ofgRny6UatB8z.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebeq77: rewelka, coraz więcej takich obudowanych mauzerów widuję ostatnio! A nie boisz się, że dach ci się wypaczy od wilgoci? Nawet jak zaimpregnowany porządnie, to woda i tak będzie stać i może wyrządzić szkody. Może połóż tam chociaż papę i gont ozdobny? Albo wysmaruj masą bitu i na to gont.
  • Odpowiedz
@catch: nie boje się, bo dostałem od brata super impregnat. Wnika w drzewo i tworzy taką tłustą powłokę, w którą nie wnika woda. Tak twierdzi producent, zobaczymy za parę lat.
BTW: ja to wszystko robiłem ze starych desek i po kosztach. tylko w doniczki zainwestowałem. Papa i gont, to byłby dodatkowy koszt i kłóciłby się z ideą bez kosztowych realizacji ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sebeq77: Tzn z doświadczenia wiem, że żaden impregnat nie jest tak dobry, żeby drewno, na które pada deszcz przetrwało długo. Są pory i szczeliny, w których ta woda po prostu stoi i powoli toruje sobie drogę. A deski z tego co widzę są w poprzek spadku, nie wzdłuż? Bo to jest dodatkowa przeszkoda dla wody, żeby dobrze spłynąć. Dlatego ja osobiście bym doinwestowała, paczka gontu by wystarczyła. Ba! W zasadzie
  • Odpowiedz
@Nivele: łączyłem dwie w kat prosty i mocowałem do zbiornika zaciskami. Potem dokładałem kolejne listy i przykręcałem do siebie. Jak dokrecilem ostatnią, to ucinalem to co wystaje.
  • Odpowiedz