Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Naszło mnie jeszcze takie pytanie - mianowicie pociąg którym będę jechał zatrzymuje się na dw. Warszawa Zachodnia i tam stoi najdłużej w całej Warszawie z miejsc gdzie mogę się w miarę wygodnie dostać rowerami na perony.

Niestety pociąg stoi tam całe 3 minuty więc zastanawiam się jak logistycznie poradzić sobie z zapakowaniem do pociągu żony z dwójką dzieci (ona będzie pilnować dzieci) a mnie zostają do załadowania do wagonu 3 rowery i przyczepka :/

Czy obsługa poczeka aż wsadzę te wszystkie rowery do wagonu (przystosowanego do ich przewozu) czy lepiej to zgłosić konduktorowi?

(mam miejscówki, bilety na rowery i bilety na bagaż dodatkowy)

#pkp #intercity #kolej #podroze #rower
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowy_expert: no i po co piszesz takie głupoty, jeśli nie masz biletu nie pojedziesz ewentualnie każe ci stanąć na końcu składu, ostatnio jechałem to mi powiedziałbym tak nie robił, a nie miałem biletu, a jaki puste powiedział, że jakby nie było możliwości to mam iść na tył z rowerem i tam stac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ewentualnie każe ci stanąć na końcu składu, ostatnio jechałem to mi powiedział bym tak nie robił,

@u8t3io3p: W moim wypadku wagon rowerowy jest na końcu składu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: obsługa poczeka, nie masz o co się martwić. Czasem takie przekładki widziałem, że to głowa mała.
Zawsze możesz poprosić o wsparcie współpasażerów.
Sprawdziles czy przyczepka zmieści się w drzwi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą który to pociąg, że boisz się że ktoś zajmie Ci rowerowe miejsce? Nie było żadnego startującego bezpośrednio z Warszawy? Miałbyś #!$%@? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PanBulibu: dwa tygodnie temu na dw. zachodnim chciałem przesiąść się o dwie pary drzwi, tak żeby być w przedziale rowerowym. "przesiadałem się" peronem - bo nie chciało mi się przebijać się z rowerem przez środek pociągu.
wszystko zrobiłem najszybciej jak tylko się dało i nawet zdążyłem wcisnąć przycisk do otwierania drzwi - ale zielone diody ustąpiły miejsca czerwonym a pociąg odjechał xd zostawiając na peronie mnie i jeszcze jednego rowerzystę,
  • Odpowiedz
to akurat były Koleje Mazowieckie :)


@janek_: To się nie dziwie. Załoga zobaczyła że wysiadacie i już mieli Was w pompce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

plus tej historii taki, że w kolejnym pociągu (za godzinę) poznałem bardzo fajną dziewczynę :P


@janek_: Lubię szczęśliwe zakończenia :)
  • Odpowiedz
@pcela: Do tej windy na Centralnym się nawet sam rower na długość z sakwami nie zmieści, do tego ruchome wąskie schody na perony. Na Zachodniej może i muszę dźwigać ale schody są szerokie i wygodne.
  • Odpowiedz