Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: I gdzie te marże podnoszące koszt inwestycji? Dalej wszystko zamyka się w zakładanym budżecie i ilość podwykonawców i ich marż nie wpływa na ostateczną cenę za m2 PUMu.
  • Odpowiedz
@znajduch: zrezygnuj z firmy "X", zrealizuj inwestycje siłami firmy "Y", oszczędź 1mln.
Tym bardziej, że praca firmy "X" polega tylko na przekazaniu dokumentów i pokazaniu działki, na której ma zostać zrealizowana inwestycja. Nic więcej ta firma nie robi. Tak to wygląda na budowie szeregówek pod stolycą.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Ciągle zapominasz o jednym sprzedając część robót nie sprzedajesz wszystkich kosztowych rzeczy, a to generalny zostawia po swojej stronie nadzór, geodetę, dźwig etc. Na to idzie ta różnica pomiędzy 10 bańkami, a 9 bańkami. Te pieniądze nie trafiają magicznie do kieszeni prezesa, to tak nie działa.
  • Odpowiedz
@znajduch: bzdura. A nawet BYZYDURA. Nie masz pojęcia jak wygląda budowa szeregówek pod stolycą. Generalny jest tylko po to, żeby przekazać wszystkie papiery podwykonawcy i pokazać mu na której działce ma postawić szeregówki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@loza1365: Wylałem już w swojej karierze ok 2000 m³ betonu na różnych budowach, stawiałem bloki, budowałem fabryki, budowa szeregówek pod Warszawą nie różni się niczym od budowy osiedla na 500 mieszkań w Krakowie, inna jest tylko skala. Uwierz mi jeśli ktoś w procesie budowlanym miałby przytulić bańkę tylko za przekazanie projektu z ręki do ręki to dawno już by skończył karierę. Nikogo na to nie stać.
  • Odpowiedz