Wpis z mikrobloga

Składu składu ...

- Procesor Intel i3-12100F (użyję coolera z zestawu)
- Grafika AMD Sapphire RX 6600 (do RTX 3060 trzeba byłoby niemało dopłacić) (1750 zł)
- RAM 2x8 GB 3200 Mhz
- dysk 1TB m.2 (Innovation IT, zakupy za granicą, w Polsce marka nic niemówiąca)
- zasilacz Cooler Master Elite V4 (80 Plus) 500W
- płyta główna MSI Pro B660M-A WiFi (najtańsza z najlepszych, tańsze wersje B, E, G, nie mają radiatora pod VRM)
- obudowa ..

Wyszłoby mi około 3900 zł (z polskim Vatem). Próbowałem najtaniej i najlepiej. Złoty środek wydajności i ceny.
Porównywałem z polecanymi zestawami Tech Liptona (link)

#komputery #intel #amd #nvidia #procesory #kartygraficzne #pcmasterrace

Musiałbym poczekać na atrakcyjną promocję RTX 3060 ... Według Peppera, karty Inno3D oraz KFA2 często są w dobrej cenie. Jeśli różnica RX 6000 a RTX 3060 byłaby mniejsza jak 100 zł, to warto byłoby dopłacić.
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krs90: Ale to i3. Zmaslo na YT testował proc pod obciążeniem przez kilka minut, mówił że stockowy w zupełności wystarczy.
@cabeiu: zastanawiałem się nad MSI Mortarem nawet, z myślą o przyszłej rozbudowie za 5 lat. Przy MSI Pro B660M-A i tak już wiele oszczędzam.
To nie są wysokie półki.
Sekcja zasilania się nie tylko przy i5 i lepszych procesorach potrafi przegrzewać.
mówił że stockowy w zupełności wystarczy.


@rukh: Oczywiście że wystarczy, pytanie na ile cenisz sobie ciszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja się skutecznie wyleczyłem ze stockowych wentylatorów i zawsze wolę dołożyć to 100-150 zł i mieć spokój.