Wpis z mikrobloga

@AAAAAPsik: Kurde jednym zdaniem wykopek zniszczył dorobek wszystkich malarzy martwej natury, architektury, krajobrazów oraz portretów oraz dzieł hiperrealistycznych ;) A może nie...
@apo: jesli nie rozumiesz co miałem na mysli to słuze pomocą, tutaj nie ma zadnej artystycznej intepretacji to jest jak reprodukcja tyle ze zrobiona w czasochłonny ręczny sposób (ofkors doceniam warsztat), zeby nie było ja wcale nie twierdze ze jesli byłoby to bardziej malarskie to byłoby fajniejsze (ja nie wale konia do obrazów, mam bardzo duzy dystans do wszelkiej -sztuki- ) chodzi mi tylko o to ze to bezsensowne skoro mozna
@AAAAAPsik: Ja doskonale rozumiem, Ty za to nie masz pojęcia jak ogromny warsztat jest potrzebny, żeby namalować hiperrealistyczny obraz. To jest pokaz umiejętności artysty. Dobranie techniki, farb i ujęcie na płótnie tego, co jednym naciśnięciem przycisku można uzyskać to nie zwykłe rzemiosło, to najwyższy kunszt i pokaz umiejętności autora. Nie bez powodu wiele artystów dążyło do jak najwierniejszego oddania martwej natury. Gra świateł, detale i barwy zachwycają. Zdjęcie powiesić może każdy,
@apo: wiec niewiele zrozumiałaś z tego co ja napisałem i zupełnie inaczej pojmujesz sztukę, po pierwsze mam pojęcie jak duzy warsztat jest potrzebny , po drugie nie zmienia to mojej oceny, to że do czegoś potrzebny jest duzy warsztat nie czyni z tego sztuki, sztuka to cos innego, nie chodzi o ilosc wlozonej pracy czy ilosc czasu. Pozatym ja nie uzyłem słowa rzemiosło obrazliwie, ja czesto wole dobrej jakosci rzemiosło od
Przez lata zajmowałem się fotografią, jak ktoś chce obrazić artystę pisze właśnie, ze to "zwykłe rzemiosło" "nic więcej".
Nie wszystko musi być interpretacją, a jednak nawet w tym wypadku jest. Kompozycja, kolory, kadr. Inaczej całe dziedziny sztuki można wrzucić do śmieci.
Namalować takie obrazy to też sztuka. To nie jest zwykłe rzemiosło.
Pobierz apo - Przez lata zajmowałem się fotografią, jak ktoś chce obrazić artystę pisze właśn...
źródło: comment_16568021362e94bCD8WYfNfZWRxzzQ6i.jpg