Wpis z mikrobloga

@faziliano69: nie mam konkretnego celu. Jestem po tech. informatycznym(kat. b, brak wózków) i zależy mi na emigracji, chcę zacząć od czegoś od agencji, zaznajomieniem się z krajem i pójściem na swoje bez koszenia na kasę bo jednak angielski potrafię, ale brak wiedzy nt. pracy w tamtejszych regionach itp.
@fokus2701: spróbuj aplikować gdzieś do pracy na cleanroom w okolicach Eindhoven, fajna i czysta praca. Spoko jest też zacząć na order picking. W Eindhoven przez Randstad przyjmują też pracowników do ASML,ale nie wiem czy oferują mieszkania. Warto założyć konto na Linkedin(jeśli nie masz) uzupełnić profil i pisać bezpośrednio do rekruterów, sporo firm korzysta z tej platformy.
@fokus2701: jak powiesz,że masz własny środek transportu to myślę, że jest to traktowane jako atut. W NL i tak w większości jest kilometrówka powyżej 10km dojazdu. Ja na początku przyjeżdżałem bez auta to dojeżdżałem busami i jeśli były problemy z dojazdem to agencje wynajmowały mi auto.
@fokus2701: pierwsze mieszkanie 40 minut drogi. Po 2 tygodniach zmienili mi zakwaterowanie na bliższe, to było około 20 minut.
W e en a podobnie. Raz jechałem 30 minut, a raz udało się 10 minut.
@fokus2701: W covebo mieli #!$%@?, że wprowadzają mnie z dziewczyną do pokoju z wyłamanym zamkiem w drzwiach po gościu, którego nie mogli wywalić. Dodatkowo grzyb w zlewie, syf po typie i śmierdzący materac. Pytałem czy to jakiś żart, ale okazało się, że nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@fokus2701: w covebo miałem swoje i nie dostawałem żadnych dodatków do tego, ale byłem mobilny, zwiedziłem Francję, miałem łatwo dojechać do sklepu itd (byłem z dziewczyną,w ięc spoko).
E en a byłem sam i bez auta. Dostałem rower za który i tak musiałem płacić tygodniowo.
Lepiej autem jednak.
@faziliano69: nie sądzę, busem też wróci w każdej chwili jakby chciał.
@faziliano69: i jak traktować wymagania dot. konkretnej pracy?(czy restrykcyjnie tego przestrzegają) w sensie język, doświadczenie itp., wolę się nie zbłaźnić (nie wiadomo jak głupio by to zabrzmiało) i nie wrócić za kilka dni
@Jumper: do tego nawet bym się nie pisał, bez przesady. Chodzi mi własnie o te order pickery czy magazynier (właśnie bez praw na wózek w moim przypadku) itp. jeśli chodzi o język to się dogadam.
@fokus2701: to na lajcie możesz startować. Żadne doświadczenie nie jest wymagane. Język to zależy od pracodawcy, ale to Ci powiedzą w agencji i ewentualnie sprawdzą poziom (jak umiesz się przedstawić i powiedzieć co jadłeś na śniadanie to już wystarczy :) )
@fokus2701: dobrze jest mieć własne auto ale przeglądu na pl blachach tutaj nie zrobisz, i jeszcze podatek drogowy w Nl jest ale co do tego chyba co 3 msc musisz opuścić Nl na tydzień aby tego nie płacić