Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeglądając mirko natknąłem się na taki obrazek. W mojej głowie zrodziło się pytanie czy rzeczywiście ktoś taki istnieje? Czy jest choćby na wykopie różowa, która miała taką sytuację, że mężczyzna na podobnym poziomie atrakcyjności chciał się z nią spotykać po kryjomu? Ja o podobnej sytuacji słyszałem od koleżanki raz, przy czym koleżanka delikatnie mówiąc nie była zbyt atrakcyjna a celowała w gości co najmniej 7/10 (nawet kiedyś podśmiewała się jak inna koleżanka zaczęła się spotykać z takim normalnym chłopakiem 6/10) i rzeczywiście na tinderze spotykała gości, którzy chcieli poruchać małym wysiłkiem i później przestawali się odzywać. Koniec końców znalazła jakiegoś normika 5/10 i on nie wstydzi się z nią pokazywać. Proszę nie odbierać tego jako atak, po prostu w wyniku moich doświadczeń jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że z taką dziewczyną jak na zdjęciu nikt nie chciałby się związać. #przegryw #damskiprzegryw #zwiazki
Mlody_jeczmien - Ostatnio przeglądając mirko natknąłem się na taki obrazek. W mojej g...

źródło: comment_1656677952NoWM66hWXzXOLZme7dvsAJ.jpg

Pobierz
  • 54
@Mlody_jeczmien: Związać by się związał jak najbardziej, tylko może nie napalony typo z tindera. Co wy macie z tym wyglądem.

Większość ludzi nie robi szopki z atrakcyjności i jej nie punktuje, jest przeciętna z wyglądu i łączy się w pary na podstawie wszystkich cech razem wziętych. Sugeruję wyjęcie głowy z bańki internetowej.
@Anna_:

Większość ludzi nie robi szopki z atrakcyjności i jej nie punktuje, jest przeciętna z wyglądu i łączy się w pary na podstawie wszystkich cech razem wziętych. Sugeruję wyjęcie głowy z bańki internetowej.


Większość ludzi robi to zupełnie nieświadomie. Zagada do tej panienki, bo ma ochotę, a ma ochotę, bo go pociąga, a pociąga go, bo jest w jego typie, czyli dla niego ładna. Do brzydkiej nie zagada, bo nie ma
@Anna_: Większość decyzji ludzie podejmują w przynajmniej częściowej nieświadomości z racji tego, że świadome podjemowanie decyzji jest czaso i energochłonne. Ludzie nie punktują innych w sposób świadomy, ale jak najbardziej wartościują automatycznie. Każde badanie eksplorujące rzeczywiste wybory (a nie deklaracje) pokazuje, że dla obu płci wygląd potencjalnego partnera jest najważniejszą pojedynczą zmienną podczas dokonywania selekcji. To nie żadna bańka internetowa, czytanie wykopu nawet w połowie mnie tak nie przekonało do takich
@Mlody_jeczmien: Dziwnym trafem do takich wniosków dochodzą głównie ludzie z wypoka etc i obracający się w podobnym towarzystwie tinderowo-internetowym. To się nazywa cherry picking. W rzeczywistości liczą się wszystkie cechy razem wzięte, bo na samym wyglądzie szczęśliwego związku nie zbudujesz, a już na pewno nie takiego na lata, każdy średnio ogarnięty człowiek zdaje sobie z tego sprawę. To jest tak jak np kogoś bliżej poznajesz, czujesz się świetnie w jego towarzystwie
To się nazywa cherry picking


@Anna_: Cherry picking to stosują ludzie, którzy temu zaprzeczają. "Bo oni przecież widzą w swoim środowisku jak to wygląda". Dziwnym trafem dobrze zaprojektowane badania prowadzą do innych wniosków niż chłopski rozum.