Wpis z mikrobloga

Mireczki podpowie ktoś coś na temat grafiki komputerowej? Od zawsze ciekawił mnie ten temat, nigdy jednak nie zająłem się tym bardziej profesjonalnie, bo nie było czasu. Pracę mam mało związaną z tym tematem, ale mimo wszystko chciałem spróbować czegoś innego jako dodatek do codzienności. Szukam jakiegoś konkretnego kursu z tym związanego. Jednak nie chce brać niczego w ciemno, żeby nie wywalić kasy w błoto. W necie jest pełno opinii, ale postanowiłem zapytać tutaj, może jest tu ktoś kto kiedyś przerabiał ten temat od podstaw. Dodam, że amatorsko potrafię zrobić parę rzeczy w prostym fotoszopie typu GIMP, ale nie wiem czy to nie za mało na sam start. Co byście polecili na początek? W co konkretnie celować?

P.s to mój pierwszy post tutaj, bądźcie wyrozumiali
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grafika #komputerowa #hobby
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psz3m3k: grafik here. Żadne kursy za kasę.odpalaj YouTube i leć z tematem .wszystko jest za friko. Polecam ci blender.darmowy i masa tutoriali.
O kurcze, ale szybka odpowiedź. W sumie to sam nie wiem, chciałbym mieć jakąś alternatywę, żeby złapać sobie w przyszłości jakieś zlecenie. Nie wiem w sumie co bardziej opłacalne. Do tej pory robiłem loga, jakieś grafiki banery i tego typu rzeczy, ale te animacje i modeling też brzmi spoko.
Zauważyłem pewną prawidłowość, jestem ciekaw czy @mikeeho ma podobnie.

Otóż, jeżeli ktoś mękoli "aa, bo mi sie podoba grafika/programowanie/ux, jak zacząć, pomuszcie" to znaczy, że jego pasja do dizajnu jest #!$%@? warta i raczej interesują go potencjalne pinionszki, albo lubi fantazjować o tym jak zmienia karierę.

Ktoś kogo do grafiki ciągnie i ma faktycznie pasję, to po prostu siedzi przed kompem i #!$%@? dizajny, a każdy następny projekt jest lepszy niż poprzedni.
@MieszamKaweOlowkiem: na pewno dużo w tym racji, nie liczę żeby robić w tym jakiejś super kariery, bo w mojej pracy jest mi okej i na pewno nie nastawiam się na początek na zarabianie z tego kasy. Tutaj trochę mylne przekonanie, ale rozumiem, że mój wpis mógł tak zabrzmieć.
Chodziło mi o jakieś sugestie na start, co warto czego nie. Ale mimo wszystko dzięki, każda wskazówka jest cenna
@psz3m3k pakiet Adobe, tutoriale z yt, jest sporo fajnych książek o projektowaniu, typografii, zeby zalapac jakies podstawowe zasady kompozycji itp, a zastanawiales sie w jakim kierunku chcesz isc? Loga, opakowania, składanie książek, plakaty, animacje, 3D?