Wpis z mikrobloga

Hej,opowiem wam historyjkę z emigracji.Pod koniec 2007 roku opusciłem kraj w celach zarobkowych.Docelowy kraj irlandia.Jestem na lotnisku w pl,odprawa i jazda na płyte i lot do dublina liniami centralwings.W kieszeni miałem tylko 300e i kontakt do kumlpa który mnie przenocuje na pare dni.Jestem na miejscu i po zaaklimatyzowaniu szukam roboty.Bingo robotę znajduję dość szybko bo po 5 dniach.Kumpel z zoną nastepnego tygodnia zjeżdzają do kraju z powodu smierci bliskiego członka rodziny.I teraz zaczynają się schody,chata w której mieszkam nie jest juz dla mnie azylem.Muszę szukać cos na szybko.Kilka telefonow z ogłoszeń i mam mały pokoj za 200 euro na miesiąc. Chwytam pana boga za nogi i jestem szczęsliwy a mam dopiero 25 lat..Trafiam na fajny domek,towarzystwo jest wspaniałe.Dwie dziewczyny,jedna z ie druga z rpa,dwie studentki.Mija 3 miesiace dziewczyny kończą studia i sìe wyprowadzają.Zostaly dwa puste pokoje.Dobrze żyję z landlordem i wiele dobrego opowiadałem o polsce i rodakach.Po czasie zdałem sobie sprawę że zrobilem zle.Od momentu gdy do dzwi zapukał Roman i jego kolega moj swiat diametralnie sie zmieniłem o 180 stopni.Pierwszy miesiac był nawet ok.Roman i jego kolega mieli stałą prace i nie sprawiali problemów.Drugi miesiąc to to była tragedia w połączeniu z komedią.Gość stracił pracę,zaczął być awantury.Kumpel Romana się wyprowadził do innej miejscowosci,ciagle utrzymując kontakt z kompanem.Mieszkanie zmieniło się w meline.Coraz wiecej schodziło się szemranych typów.Miałem dosyć tej całej sytuacjij i zaczałem szukać nowego pokoju.W końcu znakazłem i dzień przed wyprowadzką doszło fo absurdalnie śmiesznej historii.Otórz był piątek wieczór.Roman juz dwie tygodniówki zalegal za czynsz i wynajem,a że nie mial pracy i zasiłek przepijał i przepalał nie mial z czego zapłacic.Będac w domu i pakujac swoje graty tego wieczoru stałem się naocznym światkirm upadku człowieka który stoczył się na dno i juz się od niego nie odbił.Teraz jestem w pl lvl 40 ,jeśli was ta historia nie nudzi i chcecie zaķonczenie dajcie znać,a jak znajde chwilkę to wyszukam coś więcej.
  • 20
  • Odpowiedz
@Peperoni222 fajna historia ja w czasach studenckich za to byłem świadkiem upadku 27 latka. W ciągu trzech lat z normalnego chłopa z narzeczona upadł do człowieka zadłużonego w bankach na ponad 30k , u ludzi i dilerów na drugie tyle. Zacpanego zniszczonego xd
  • Odpowiedz
@Peperoni222: no fajna fajna historia, za to jak jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Peperoni222: myślałem że na końcu szykuje się jakaś puenta, że roman w mefedronowym szale #!$%@? trikasa ze schodów i skręci kark a ty jednak zostaniesz w domku sam i będziesz żył szczęśliwie, a tu #!$%@?, budowanie napięcia żeby wyskoczyć z jakimś trailerem wpisu XDD
  • Odpowiedz