Wpis z mikrobloga

Co jest trudnego w zrozumieniu zdania: "Trzeba podać kod i pesel pacjenta, żeby otworzyć receptę."? ()

Zamiast tego, co jest wymagane słyszysz:
- znam samą datę urodzenia
- ja tu kiedyś już coś kupiłem
- podawałem tydzień temu
- może być mój zamiast dziecka?
- w innej aptece wystarczy podać adres
- nie wystarczy sam kod?

Powtarzasz 5 razy to samo, a nadal nie dociera. Czasem już ręce opadają XD

#dwafartuchywaptece #pytanie #apteka #zdrowie
  • 283
@naughty_soul: w systemie zostaje wtedy tylko historia sprzedaży na ten konkretny pesel, po nazwisku nie znajdziesz. Żeby były spisane wszystkie dane z recepty, to trzeba je zapisać, ale nikt tego nie robi rutynowo. Jedynie jak ktoś bierze fakturę, to się zapisuje te dane, bo wtedy od razu jest wszystko, co potrzeba do wystawienia jej :)
@dwa__fartuchy: wcale mnie to nie dziwi że ludzie nie rozumieją prostych rzeczy, nie rozumieją prostych zwrotów, są idiotami. Ostatnio spotkałem się z kompletnym brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem pewnego rozporządzenia/przepisu w wydziałach komunikacji oraz co najlepsze ministerstwie które samo te przepisy pisało. Jak byk napisane jest wyraźnie, a urzędy interpretują to po swojemu i żądają dokumentów, notarialnych poświadczeń których nie potrzeba, a co najlepsze mało który notariusz może te dokumenty poświadczyć,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
maseczki są obowiązkowe

@dwa__fartuchy: Wy się jakoś dowartościowujecie w tych aptekach dzięki temu? Ludzie wszędzie chodzą bez maseczek i zarażają się śmiercionośnym wirusem, a żeby wydać do apteki to mają założyć maseczkę, która:
a) nie ochroni mnie przed twoimi bakteriami/wirusami
b) nie ochroni ciebie przed moimi bakteriami/wirusami

Żałosne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dwa__fartuchy: eh to sie nazywa brak empatii. Przychodzi do apteki czlowiek schorowany, np z gorączką, ledwo ogarnia którędy działa grawitacja a zdrowa jak koń pani z okienka dziwocsię, że "petent" nie recytuje kilkunastu albo kilkudziesięciu cyfr ( nie wiem ile wasze kody mają cyfr, nie korzystam od lat z recept bom zdrów)