Wpis z mikrobloga

Co jest trudnego w zrozumieniu zdania: "Trzeba podać kod i pesel pacjenta, żeby otworzyć receptę."? ()

Zamiast tego, co jest wymagane słyszysz:
- znam samą datę urodzenia
- ja tu kiedyś już coś kupiłem
- podawałem tydzień temu
- może być mój zamiast dziecka?
- w innej aptece wystarczy podać adres
- nie wystarczy sam kod?

Powtarzasz 5 razy to samo, a nadal nie dociera. Czasem już ręce opadają XD

#dwafartuchywaptece #pytanie #apteka #zdrowie
  • 283
@dwa__fartuchy: nie zrozumieliśmy się chyba, nie chodzi mi o 100% samoobsługę.

masz terminal gdzie możesz złożyć zamówienie, wpisując kod, odebrać zamówienie danego leku, albo na szybko wyszukać czy jakis lek jest w aptece, ewentualnie zeskanować kod kreskowy papierowej recepty, nie wiem czy te wypisywane ręcznie dalej funkcjonują, ale pewnie tak.
1. składasz zamówienie
2. jeden z farmaceutów (załóżmy, że to większa apteka i jeden jest przydzielony do ogarniana towaru, telefonów itd,
SGTIHALIT - @dwa__fartuchy: nie zrozumieliśmy się chyba, nie chodzi mi o 100% samoobs...

źródło: comment_1656615735tV79XvofiLB6FGyCYyxwY0.jpg

Pobierz
@SGTIHALIT: piękny rysunek :D
No ale w kraju, gdzie na aptekę przypada statystycznie mniej niż 2 magistrów to jedynie można zostać właśnie przy tej pięknej wizualizacji.
To by się sprawdzało tylko wtedy, kiedy nie byłoby m.in. problemu z dostępnością leków. A teraz, kiedy brakuje nawet podstawowych produktów, to byłoby niemożliwe. Czasem trzeba kombinować, zmieniać dawki, podawać zamienniki itd. W idealnym świecie spoko opcja, ale nie w naszej aptecznej rzeczywistości.
@dwa__fartuchy: doprecyzowalbym zdanie :)
'trzeba' - gowno trzeba, to slowo nie do konca w kraju znaczy to co naprawde znaczy :)
jest bezosobowe wiec tym gorzej

Musze wpisac kod - troche lepiej bo wiadomo kto musi
system wymaga wprowadzenia kodu - tu jeszcze lepiej, TEN ON SYSTEM WYMAGA i nie pogadasz
system prosi o podanie kodu - jeszcze fajniejsze combo imho - bezosobowy system, prosi, ty tylko jestes narzedziem
@dwa__fartuchy najbardziej mnie #!$%@? w tym wszystkim że kurna mam świadomość ze jednak nie jestem takim debilem jak ludzie z posta opki ale nie umiem im odskoczyć jeśli chodzi o pensję ( ͡ ͜ʖ ͡) no przecież tacy ludzie to powinni żyć na skraju ubóstwa, a prawda jest taka że wszyscy ich utrzymują przy życiu. A oni nawet sobie z tego nie zdają sprawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Chyba w UK to wygląda tak,

@dwa__fartuchy: Dokładnie tak. I to się bardzo fajnie sprawdza w aptekach sklepowych, np. Tesco ma swoją aptekę i oddając receptę mogę sobie iść zrobić zakupy i w drodze powrotnej odebrać receptę. Dodatkowo powtarzane recepty są też od razu wysyłane przez przychodnię do apteki, więc wystarczy przyjść i odebrać bez czekania albo ogarnąć sobie opcje dostawy pocztą.