Wpis z mikrobloga

Ile km można przejść w Tatrach jednego letniego dnia?

Niedługo wybieram się w #tatry i mocno analizuję szlaki itp. Myślałem o Tatrach Zachodnich, gdzie do tej pory byłem jedynie w Chochołowskiej i Kościeliskiej. Byłem też na Rysach, dały w kość, no ale dałem radę.

Niestety, po zliczeniu km niektórych tras wychodzą chore ilości. 20 km to luz, ale jak obliczyłem sobie np. na dojście z Kir Chochołowską na Rakonia Wołowca i przejście granią na Starobociański i zejście do Kościeliskiej wychodzą chore odległości ponad 40 km.

Czy ktoś z Was robił takie trasy jednego dnia? Nie jestem jakoś mega wysportowany (bieganie etc.), ale też nie dostaję zadyszki po wejściu na 2 piętro. Pytanie czy literalnie nie zesram się przy takiej trasie, bo to przecież góra-dół. No a trzeba zabrać żarcia, picia itp.

Z jednej strony szlaki kuszą, bo rzadko mam okazję jechać w góry, ale z drugiej strony zmęczonemu łatwiej o wypadek nawet przy dobrej pogodzie.

Coś poradzicie, doradzicie, czy lepiej się ogarnąć i zrobić krótszą trasę?
  • 17
@hard1: Ok ok wiesz słyszałem też kiedyś, że Justyna Kowalczyk wbiegła na Rysy w godzinę czy coś koło tego - no do takich to ja się nie porównuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moj rekord w jeden dzien to jakies 35 km, ale po banalnej trasie. Zwyczajnie podliczyłem wszystko od wyjscia z hotelu, potem do kuznic, z kuznic kasprowy, giewont, zejscie doliną małej łąki i z buta do hotelu XD. Ale w moim przypadku to zaden wyczyn bo teren banalny, a ja te kilometry narobiłem przez swoj nieogar XD (byłem taką złotówą policzoną ze nie chciałem nawet zaplacic za busa do kuznic XD)
@Hahazard: 30km + 1.5km przewyższeń moim zdaniem dla w miarę wysportowanej osoby to na lajcie. Z jakimś obiadem pewnie więcej. Jak doliczasz dojścia po Zakopcu to 40 całościowo też jest do zrobienia, to nei tak dużo.
@Zielczan: @Hahazard: kiedyś zabrałem czwórkę osób nie chodzących po górach na trasę Siwa Polana - Trzydniowiański - Starorobociański - Ornak - Iwaniacka Przełęcz - Siwa Polana. Wg. mapy turystycznej to 27km i 1600m w górę, Garmin pokazał chyba 28-29 i koło 1800. Dali radę. Sam bym to przeszedł pewnie w ok. 8h. Dla kogoś kto cokolwiek chodzi po górach i ma dobre buty (żeby odcisków nie narobić) to 30km i
@Zielczan: tak, o ile pamiętam to wtedy uskuteczniali siłownię, jakieś bieżnie, a tydzień czy 2 wcześniej chodzili na jakieś dłuższe spacery. Sami chcieli taką dłuższą wyrypę żebym im pokazał i wzięli sobie do serca mocno że nie mogą odejść od kompa prosto na szlak :D