Wpis z mikrobloga

Wywala mi gaz po kilku kilometrach i to przy spokojnej równej jeździe albo np gdy trzymam na "luzie" 2000 obrotów. Żadnego szarpania czy ksztuszenia, silnik prosty jak drut 1.6 8V, na bieżącą regulowane zawory, nowe świece i przewody, przed wymianą było tak samo.
Jak przyspieszam albo jadę autostradą to normalnie chodzi na gazie. Na sterowniku LPG żadnych błędów, ciśnienia ok, filtry wymienione. Instalacja LOVATO Smart.
#pytanie #autogaz #mechanikasamochodowa #lpglpg #motoryzacja
  • 7
@aarahon A to idzie wywnioskować z tych objawów co napisałem? Bo oczywiście byłem U gazownika ale on obstawia uszkodzenie komputera i ma załatwić inny i zrobić podmiankę na próbę
A to idzie wywnioskować z tych objawów co napisałem?


@roszej: odcięcie gazu zwykle odbywa się przez to że go nie ma co wykluczam na podstawie tego że przy większym otwarciu przepustnicy jest ok, może też nadmiernie wzrastać ciśnienie gazu ze względu na niski jego przepływ ale to gazownik by ogarnął, mógł nie ogarnąć nastawów komputera przy niskim wydatku gazu i to obstawiam.
@roszej: Ciekawe czy to instalacja pokazuje chociaż do momentu zgaszenia samochodu błąd niskiego ciśnienia gazu. Dobrze by było obserwować co się dzieje z ciśnienie gazu gdy następuje ten problem.
@aarahon
@biskup2k chyba ogarnął, zmienił kompa ale nadal było to samo. Wsiadł ze mną do auta na przejażdżkę z podpiętym kompem i nie bylo nic niepokojącego w parametrach jednakże była jedna opcja:
"Przełącz na benzynę jeżeli różnica ciśnienia będzie powyżej 0.1bara" czy coś w tym stylu był wybór od 0.1 do 0.8 i zwiększył ten parametr.
Na razie chodzi ok. Facet mówi że nie zna tej opcji bo w STAGu nie ma