Wpis z mikrobloga

Jak sądzicie, ile może kosztować #przeprowadzka z #poznan do #wroclaw? Praktycznie żadnych dużych mebli, najbardziej problematyczny byłby TV 43", do którego mam karton. Moją osobówką pewnie trzeba by wszystkie te rzeczy wieźć na dwa razy, zastanawiałam się więc nad jakąś firmą przeprowadzkową, ale boję się, że zaśpiewaliby mi jakieś miliony monet za tą usługę. #pytanie #kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
@zniwiarz_z_chin: przeszło mi to przez głowę, bo wydaje się to dobry pomysł ale największy samochód jakim jeździłam to było kombi długości 4.8 m, nie wiem czy bym sobie poradziła z jakimś dostawczakiem. Jak się wypożycza takie auto to oczywiście trzeba także zatankować go za własne pieniądze?
  • Odpowiedz
przeszło mi to przez głowę, bo wydaje się to dobry pomysł ale największy samochód jakim jeździłam to było kombi długości 4.8 m, nie wiem czy bym sobie poradziła z jakimś dostawczakiem.


@KatpissNeverclean: Wynajmowałem na swoje potrzeby busa 2x i powiem, że jeśli komuś robi problem czym miałby jechać, to nie powinien posiadać prawa jazdy.
  • Odpowiedz
@Tatiagla: prawo jazdy mam 11 lat. Ale zawsze jeździłam tylko osobówkami. Nie uważam niepewności co do tego czy poradziłabym sobie z manewrowaniem busem, zwłaszcza we Wrocku, za dowód na to, że nie powinnam mieć prawka. Raczej za przejaw zdrowego rozsądku.
  • Odpowiedz
@KatpissNeverclean: Jeżeli pewnie jeździsz osobowym, to busem też dasz radę. Bierzesz tylko poprawkę na jego długość, ale ogólnie zakręty pokonuje się tak samo. Najlepiej zorganizuj sobie przeprowadzkę tak na wieczór, tak aby uniknąć korków w samym Wrocławiu. Pusty Wrocław nocą jest przyjemny w jeżdżeniu.
  • Odpowiedz
@retardo: Manewruje się tak samo, bierze się jedynie poprawkę na długość, ale to jest mało istotne. Byleby przed siebie i odpowiednio skręcać, aby tylną oponą nie zahaczać o krawężniki. Jak kobiety sobie radzą jako kurierzy DHL to tym bardziej op sobie poradzi z busem.
  • Odpowiedz
@KatpissNeverclean: A przesyłka części rzeczy przez paczkomat które Ci się nie zmieszczą nie wyjdzie Ci taniej? Jak Ci dużo nie brakuje?

@Tatiagla: Taaaa, przecież jak ktoś jeździ całe życie taką Yariską jak wlezie do przedłużonego Busa w longu to się jeździ się dokłądnie tak samo. Skąd Ty się urwałeś? Widziałem takiego jednego. Na 3 skrzyżowaniu obtarł auto bo wszedł za wąsko w zakręt.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Ja tam jeżdżę zwykłą honda civic w hatchbagu jak i fordem focusem i nie miałem problemu aby przesiąść się do busa, parkować tyłem czy wjeżdżać na teren posesji pod dziwnym katem aby podjechać pod drzwi. W efekcie to nie jest kwestia wąskiego wchodzenia w zakręt tylko wyobraźni przestrzennej.

to jest najbardziej istotne xD


@retardo: Istotny jest rozstaw osi kół do wykonywania manewrów. Przednie koła są bardzo blisko
  • Odpowiedz