Wpis z mikrobloga

Ograłem więc czas na wystawienie oceny.

HZD początek miał trudny. Ogrywałem go zaraz po Days Gone i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to słaba jakość wyglądu postaci. Takie lalki z doczepionymi włosami i brodami. Kolejne WTF było gdy się okazało, że nie wszędzie nasza duperka potrafi wskoczyć i się złapać krawędzi. Pierwsze misje poboczne też na zasadzie przynieś wynieś. No i cały ten świat taki jakiś dziwny, nie mój klimat.

Ale czym dalej, czym więcej perków, czym wyższy lvl czym dalej w fabułę tym lepiej, nawet misje poboczne okazywały się ciekawe i dość rozbudowane. Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że fabuła to najmocniejsza zaraz po grafice część gry. Wsiąkłem jak w dobrą książkę. Pochwalić też muszę walkę z maszynami, rozrywanie ich na strzępy daje sporą satysfakcję. Całkiem fajny i długi jest też dodatek, dostajemy niemały obszar, niezłej jakości historyjkę i nowe maszyny do ubicia.

Na pewno nie jest to gra wybitna jak TLOU, ale nie jest też nużąca z czasem jak Days Gone. Ogólnie na mapie zrobiłem wszystko poza kotłami, które dla mnie były zbyt dużym labiryntem, a i tak się nie bawiłem w dominację. Prawie w ogóle nie jeździłem na maszynach i wszystko z buta robiłem, bo otaczający świat tak zachwycał. Nie robiłem też wyzwań łowieckich poza jednym fabularnym w dodatku, ale zrobiłem wszystkie misje poboczne, obozy, żyrafy, skażone strefy.

Ogólnie bawiłem się tak dobrze, że już ogrywam część drugą. Myślę, że ocena 8/10 jak najbardziej tu pasuje. Naprawdę dobra gierka, którą polecam.

Inne ocenione przeze mnie gry:

The Last of Us: Remastered - 10
It Takes Two - 10
Uncharted 4 - 9+
FF VII - 9+
Control - 9+
The Last of Us part II - 9+
Mafia DE - 9
GoW - 9
Astro - 9
Sleeping Dogs - 8+
Lego City: Tajny Agent - 8+
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - 8
Horizon Zero Dawn - 8
Bards Tale IV - 8
Uncharted 2 i 3 - 8
Shadow of the Tomb Raider - 8
Days Gone - 7
Ratchet i Clank - 7
Detroit: Become Human - 7
Tomb Raider - 7
A Plague Tale: Innocence - 7
InFamous SS - 6
FF XV - 6
Uncharted 1 - 5+
Hellblade: Senua's sacrifice - 5+
Rise of the Tomb Raider - 4

#ps5
@Zielony_Ogr:
Pobierz
źródło: comment_16565806053kjWuys57nYaHnM8tWb7aB.jpg
  • 15
fabuła to najmocniejsza zaraz po grafice część gry.


@Zielony_Ogr: jeżeli podobała Ci się fabuła w HZD to ograj HFW. Gra robi od HZD wszystko lepiej. A jak w HZD chwalisz fabułę i poboczne to HFW powinno Cię zachwycić, bo imho HZD fabularnie wypada akurat słabo.
@Zielony_Ogr: A przepraszam, przeczytałem niby wszystko, ale jakoś mi to umknęło. W takim razie baw się dobrze. A btw, ograłeś DLC do HZD? Bo DLC z HZD też jest powiązane z HFW i warto je znać.
A btw, ograłeś DLC do HZD? Bo DLC z HZD też jest powiązane z HFW i warto je znać.


@Cinkito:
Owszem XD

Całkiem fajny i długi jest też dodatek, dostajemy niemały obszar, niezłej jakości historyjkę i nowe maszyny do ubicia.
Dla mnie to solidny średniak, fajna muzyka, grafika, gameplay ale bohaterowie w tej grze to dno o którym zapominasz 5 minut pozniej. Inne open worldy od Sony duzo lepiej sie prezentuja, Tsushime ograj bo jak temu dajesz 8/10 to nie wiem ile duchowi dasz, lepszy pod każdym wzgledem (no może poza grafiką)
Tsushime ograj bo jak temu dajesz 8/10 to nie wiem ile duchowi dasz, lepszy pod każdym wzgledem (no może poza grafiką)


@martin123154: zależy w sumie od tego komu jaki setting bardziej pasuje. Mi też się Tsushima bardziej podobała, ale nie uważam, że musi się bardziej podobać jak komuś np. klimat nie siądzie
Bo DLC z HZD też jest powiązane z HFW i warto je znać.


@Cinkito: jest chyba dosłownie jeden dialog gdzie odpowiedź na pytanie o coś z dlc pada w skrócie "nie wiem" i tyle co to się łączy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No warto znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)