Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do #rozowepaski:

jeżeli mam tłustą cerę i jednocześnie bardzo nierówną skórę (taka "kaszka" + pory + czerwone plamki na policzkach) to ma sens oczyszczanie dwuetapowe, czy jak ktoś nie używa makijażu to nie trzeba tego robić? Bo z tego co widzę to wszystkie te olejki mają w nazwie "do demakijażu" i nie wiem już, czy jest sens wydawać na to kasę, jeżeli to w ogóle nie jest dla mnie xD Poza tym mam jeszcze piankę Soraya, ale może do takiej cery żel byłby lepszy (używałem takiego od Sylveco i był spoko)?

#uroda #looksmaxing #pytaniedoeksperta
  • 20
@moll: nie, alergii żadnych nie mam, to na pewno. Po prostu mam taką nierówną skórę z lekkim zaczerwienieniem na policzkach, a chciałbym przynajmniej mieć taką gładką cerę i najbardziej to chyba chciałbym pozbyć się porów, zwłaszcza na nosie i czole ( ͡° ʖ̯ ͡°). Próbuję ogarnąć całe to środowisko skin care, ale ciężko mi to idzie
@cutecatboy: Ta kaszka i pory i czerwone blamki brzmią trochę jak zaburzona warstwa hydrolipidowa. Byłam w tym miejscu jakiś rok temu i to jest dramat :( A swędzi Cię cera/dostajesz wysypu po stosowaniu niektórych kosmetyków?

BTW oczyszczanie dwuetapowe sprawdza się najlepiej wtedy, gdy na co dzień nosisz SPF i makijaż. Jeśli nie, to nie ma sensu. Polecam stosowanie jakiejś delikatnej pianki do mycia twarzy (np. ta z Bandi jest bardzo fajna,
@austra: po tej piance Sorayi mam bardzo suchą skórę i niestety zaczerwienienie robi się mocniejsze (potem trochę łagodnieje). Po żelu takiego efektu nie ma, może dlatego że ma olej w składzie? Nie wiem. Poza tym skóra mnie nie swędzi, wysypów nie mam.

Poza kremem na dzień od Sorayi nie stosuję już nic, a właśnie chciałbym coś, co pomoże mi zniwelować to zaczerwienienie i pory. Ktoś tutaj polecał mi serum (?) Nacomi
@cutecatboy: Aaa, to jak Soraya Cię przesusza, to faktycznie nie ma sensu. Zużyj ją sobie na mycie ciała czy coś. Mnie w pewnym momencie zaczął przesuszać krem-pianka z CeraVe i też sobie dałam spokój, przerzuciłam się na tę piankę z Bandi.

To niebieskie serum z Nacomi brzmi spoko, powinno działać na sebum i na zaczerwienienia :) Trochę się boję, czy 15% niacynamidu to nie będzie za duże stężenie jak na początek,
@austra: mam jeszcze kurde głupie pytanie xD czy ten krem na noc można używać też rano? xDD tak, wiem, że nikt tego nie sprawdza, ale może to ma jakiś związek np. z wychodzeniem na zewnątrz czy coś

próbuję sobie wymyślić jakąś rutynę i myślisz, że codziennie rano i wieczorem ta sama procedura (tzn. mycie żelem, serum i na to krem) będzie OK?
czy ten krem na noc można używać też rano? xDD


@cutecatboy: Ten z Bielendy jest akurat typowo na noc. To znaczy nic złego się nie stanie i policja Cię nie aresztuje :D, ale on jest bardzo bogaty, typowo odżywczy, no i po prostu w ciągu dnia będziesz się świecił, jak się nim posmarujesz. Z kolei wersja na dzień tego kremu od Bielendy jest lżejsza, ale jest nawilżająco-ochronna, więc o ile w
@austra: o, właśnie o coś takiego mi chodziło. Czyli generalnie co będzie mi potrzebne to 1) żel do mycia, 2) serum i 3) dwa kremy - na dzień i na noc.

Obawiam się tylko, że on jakiegoś tłustego kremu na noc będą mi się bardzo brudziły poduszki, a ja na plecach nie umiem spać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

SPF się nakłada dodatkowo na krem, czy używa jako
@cutecatboy: Poduszki i tak trzeba często prać :D Możesz nałożyć krem i odczekać 10-15 minut i nadmiar tłustej warstwy wytrzeć (odcisnąć) z twarzy jakąś chusteczką higieniczną :)

SPF nakłada się na krem. Ja czasem rano nie potrzebuję kremu, samo serum mi wystarczy, to wtedy nakładam SPF na serum.
@cutecatboy: Tak, bardzo! () Nadal nie jest idealnie (tak jak wiesz, mają niektórzy, że mają idealnie równą, perfekcyjną, bez jakiegokolwiek przebarwienia cerę), no i nadal chodzę do kosmetyczki i kontynuuję pielęgnację, czasem też łapie mnie jakiś drobny wysyp i mam do wyleczenia blizny, ale jest naprawdę o niebo lepiej. 99% czasu chodzę makijażu - a kiedyś malowałam się nawet do Żabki albo aby wynieść
@austra: dobra, przyszedł mi ten Nacomi z niacynamidem i nie wiem, czy to jakieś moje życzeniowe myślenie, ale autentycznie na drugi dzień miałem jakby gładszy ryj bez tych grudek i pory tez jakieś takie mniejsze... to jest naprawdę taki silny kwas, czy to ja pełen nadziei sobie coś uroiłem? xD
Ale autentycznie jak patrzę na zdjęcia to tych grudek nie ma.
@cutecatboy: Juhu, to super! Trzymam kciuki, aby pomogło (uważaj, bo czasem może się pojawić pogorszenie, jak będziesz walił niacynamidem na twarz codziennie - trzeba robić przerwy, np. 3 razy w tygodniu sobie to stosuj) i koniecznie pamiętaj o nawilżaniu cery, bo niacynamid trochę wysusza. Niech moc pięknej buzi będzie z Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@austra: No właśnie pojawiło mi się kilka pojedynczych pryszczy i nie wiem czy je ruszać czy zostawić? Może to od tego że mam nowe kremy od Vianka i to od nich? Przeczekać i obserwować?
@cutecatboy: Generalnie najlepiej nie atakować cery kilkoma różnymi prepratami na raz, tylko stopniowo wprowadzać zmianę. Są dwie opcje:
- albo stosować niacynamid 1-2-3 razy w tygodniu w połączeniu ze starym kremem nawilżającym,
- albo zamienić stary krem na Vianek i dopiero po 2 tygodniach dodać stosowanie niacymadiu.
Po prostu żeby skóra się przyzwyczaiła.

Pamiętam, że Twój krem do twarzy Cię przesuszał, więc wybrałabym tę drugą opcję, czyli zmieniłabym krem (przy okazji