Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz chcę jechać pociągiem z rowerem, ale mam obawy co do tego jak to wygląda. Czy w intercity zawsze jest jakiś wagon, gdzie jest miejsce żeby postawić rower? Jak kupię bilet z przewozem roweru to wtedy przypisuje mi miejsce w takim wagonie na bilecie?
#pkp #rower
  • 6
@cagogsg: bo sprawdziłem rozpiskę wagonów na stronie intercity i tam nie ma pokazanej ikonki roweru, natomiast wszedłem na rozklad-pkp.pl i tam już jest pokazana informacja o przewozie rowerów i teraz już nie wiem o co chodzi tutaj XD
@koshix: intercity.pl - tu kupowałem, jeśli pociąg ma możliwość przewozu roweru to będzie specjalne oznaczenie

System automatycznie przydziela miejsce, nie można wybrać konkretnego, co najwyżej możesz wybrać umiejscowienie (przy oknie / przy stoliku itp)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@koshix: 1. Jezeli kupisz bilet na rower na jakies polaczenie to znaczy ze jest wagon ktory umozliwia przewoz rowerow i masz zapewnione miejsce
2. Twoje miejsce do siedzenia jest w wagonie w ktorym masz rower
3. Miejsca dla rowerow nie sa numerowane, wieszasz na wolnym
4. Jak kupujesz bilet online to w niektorych polaczeniach (np wszystkich pendolino) masz mozliwosc wyboru miejsca ze schematu. W takim wypadku szukasz zielonego (czyli wolnego) siedzenia