Wpis z mikrobloga

Mureczki jak sobie radzicie z faktem że jesteście chorzy psychicznie? Że prawdopodobnie nigdy nie będziecie "w normie" tak jak inni ludzie? Jasne każdy coś tam ma i mega #!$%@? jest np mieć raka w wieku 35 lat kiedy masz karierę i rodzinę, ja absolutnie tego nie neguję, ale być chorym psychicznie to trochę inna bajka niestety.
Pytam ludzi chorujących długotrwale na depresję jak i tych ze zdiagnozowaną schizofrenią, borderlinem, chadem itd.
Ja chyba dopiero powoli do tego dojrzewam mimo że depresja (+zaburzenia lękowe) jest ze mną 8 lat, to całe moje dorosłe życie. Mimo coraz większej świadomości ludzi, że zdrowie psychiczne to też zdrowie i że depresja to też choroba, jest mi bardzo trudno jakoś się w tym wszystkim odnaleźć. Prognozy są bardzo złe dla ogółu ludności, więc może za kilkanaście będzie nam łatwiej, bo jeszcze więcej ludzi będzie chorować, ba, może nawet staniemy się większością.

#depresja #chorobypsychiczne #zdrowie
  • 59
@szzzzzz: Najgorsze jest chyba to, że mam potrzeby człowieka zdrowego, a możliwości ich realizacji człowieka chorego. Stąd bierze się trwanie w rozkroku między życiem a śmiercią. Pociesza mnie jedynie myśl, że kiedyś - jak to w tej piosence - wreszcie zrobię ten krok.

Mam też do siebie wyrzut, że depresja i zaburzenia nie są chorobami typowymi - niby mam sprawne dwie ręce i głowę, ale nic nimi nie mogę zdziałać.Ta (pozorna)