Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
jakie 3 ksiazki byscie zabrali do wiezienia? Niewinny here, ide teraz gibać na prawie pół roku, mogę mieć 5 książek, 2 juz mam wybrane. Moga byc naukowe/ze swiata it/rozwoju, ale ogolnie jestem otwarty tez na inne pozycje.

#ksiazki
#technologia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62babb323bddc211f8dd09b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
jakie 3 ksiazki byscie zabrali do w...
źródło: comment_1656431424X6EApoRlzEbUJEVbWZdpm3.jpg
  • 151
@AnonimoweMirkoWyznania:
Przede wszystkim... Grube. Przecież zwykle przygodówki to ja czytam w tydzień. Albo trudne w zrozumieniu - wtedy więcej czasu zajmuje ich czytanie. Mała teoria względności, 100 zadań Hugo Steinhausa, Hiperprzestrzeń...
@AnonimoweMirkoWyznania: Władca pierścieni bo jest długa i małą czcionką a do tego ma ciekawe uniwersum, Biblie bo pomimo, że jest to fundament chrześcijaństwa to przedstawia wiele uniwersalnych wartości a nigdy niema czasu na jej przeczytanie i zinterpretowanie a trzecia to jakąś książkę edukacyjną typu medycznego, książka do nauki języka obcego albo cokolwiek innego z której można się czegoś nauczyć
@AnonimoweMirkoWyznania:
"- W swoim życiu przeczytałem dwie książki...
- Co to było? 'Poczytaj mi mamo'?
- Jedna z nich to 'Ojciec Chrzestny', gdybyś ją przeczytał to wiedziałbyś, że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradza się przyjaciół i nie dmucha ich żon, ale niestety ty zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych."
@AnonimoweMirkoWyznania: Opus magnum C++11. Z tej książki nauczysz się programować (nawet bez komputera).

Ja zacząłem tę książkę (a tak naprawdę jej wcześniejszą wersję, Symfonię C++) czytać w pierwszej klasie liceum. Nic wcześniej na temat programowania nie wiedziałem. Symfonie C++ przeczytałem od deski do deski 2 razy.

Dzięki tej książce dostałem pierwszą pracę w Operze Software, będąc na 2 roku studiów.

tutaj, kiedyś pisałem recenzję poprzedniej wersji tej książki, tj.