Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, z tej strony znany wcześniej pod nickiem: @Pan_Brzeczulka pszczelarz, który wrócił w tym sezonie pod nowym "szyldem" :)

Ze względu na ogromne zainteresowanie w roku poprzednim w tym roku postawiłem na miód kremowany + na lepszą organizację wysyłki paczek.

Na sprzedaż posiadam miód kremowany: wielokwiat z przewagą rzepaku cena za słoik 0.9l wynosi 45 pln

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wiadomości prywatnej.

Mam problemy dodaniem zdjęcia do wpisu, więc pojawi się ono w komentarzu.

W tym miejscu organizuję również #rozdajo na jeden taki słoik miodu kremowanego.
Udział wziąć mogą wszyscy.

Wyniki ogłoszę jutro o godzinie 23:00

#miod #pszczelarstwo #sprzedam #pszczoly
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ZlyPanRoman: odpowiem ci: nie wiedzą. Po prostu jak przy pierwszym trzepaniu ramek ma kolor jasny to piszą wielokwiatowy przydrugim lipowy a jak ciemny to gryczany lub spadziowy. Trochę po zapachu to określają. Ogólnie ciężko o dobrej jakości miod teraz. Zazwyczaj w 98% przypadkownjest on kombinowany. Mieszany z pokarmem do dokarmiania pszczół na jesieni. Musisz mieć miod od znajomego który na prawdę nie oszukuje. Nawet Janusze na zabitych wsiach na Podkarpaciu oszukują
@ZlyPanRoman: @kaluka106: Chodzi o pożytek, jeżeli w pobliżu będzie pole rzepaku to miód będzie z przewagąrzepaku co można poznać po samym kolorze.

odpowiadając dla @kaluka106 nie spotkałem jeszcze pszczelarza z okolicy, który by oszukiwał. Żeby oszukać też trzeba trochę sięnarobić, a jeśli pisze o pokarmie z jesieni to trzeba byćleniwym, żeby nie podmieniać korpusów i dawać potem ludziom takie "coś"
@kaluka106: ale pitolisz. Możesz sobie przebadać miód na zawartość pyłków i będziesz wszystko wiedział, w Puławach mają instytut. Pozatym np w okresie kwitnienienia lipy nie ma większego pożytku(to z czego zbierają pszczoły) więc jeśli masz pasiekę i w okolicy kilometra tylko lipę, bez innch zasiewów to nie ma opcji aby w miodzie nie przeważał nektar z lipy. Podobnie jest z rzepakiem i akacją