Wpis z mikrobloga

@frusio zalewasz alkoholem 60%, po tygodniu zalewasz i zastosujesz cukrem. Gdy się rozpuści zalewasz i łączy. Dziś będę właśnie łączył ;)
@frusio do słoja truskawek prawie do pełna i alkoholu tak żeby przykryło truskawki. A cukru z 400g na 2kg truskawek. Lepiej dać mniej i potem dosłodzić w razie potrzeby.
@frusio no i połączone, teraz na kilka miesięcy do piwnicy. Z ciekawości spróbowałem przed chwilą po zlaniu wycisnąć coś z nich w worku filtracyjnym, ale niewiele z tego było więc wyrzuciłem na kompost :) w smaku już były kiepskie.
Po połączeniu dodałem sok z 1 cytryny, zobaczymy co z tego wyjdzie, w książce wyczytałem że cytryna podkreśla smak truskawek, zobaczymy za jakiś czas.
Po zasypaniu cukrem wystaw na słońce.
Pobierz
źródło: comment_1656445957O743JptTbz3YRXAaGNrnlF.jpg
@wizu rok temu przepuścilem co pigwę po nalewce przez wyciskarkę wolnoobrotową i sporo jeszcze odzyskałem płynu, ale przy okazji też bardzo zmętniała całą nalewka. Truskawki są zbyt miękkie na taki zabieg.
W tym roku przepuścilem też pędy sosny przez wyciskarkę, ale to był błąd. Dużo goryczy się dostało do nalewki.

Teraz już tylko czekam na dojrzałe wiśnie i zrobię z 10 litrów :) najlepsza nalewka zaraz po dereniówce, ale to na jesień.