Wpis z mikrobloga

To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak bardzo odklejone od rzeczywistości są osoby je negujące. Nie jestem starym człowiekiem, mam 22 lata, ale i tak w swoim życiu bezpośrednio widziałem zmiany klimatu. Kiedy byłem mały mroźne śnieżne zimy były dość częste, a teraz? Jak śniegu po kostki napada to już mowa o śnieżycach. W święta to najwyżej deszcz pada. W styczniu temperatury jak na początku wiosny. Do tego lata stają się po prostu nie do zniesienia, piszę to w środku nocy a i tak na zewnątrz jest gorąco. Nie wspominając że coraz częściej zdarzają się ekstremalne zjawiska pogodowe jak mocny grad czy nawet tornada.

No ale jakimś cudem znaczna część społeczeństwa tego po prostu nie widzi. To znaczy widzi bo narzekają na burze i upały, ale to nie przez zmianę klimatu. Nie wiedzą przez co tak się dzieje ale to nie zmiana klimatu.
"Synek jakie globalne ocieplenie dzisiaj było 10 stopni! A sto lat temu też było ciepło!".
To już zakrawa na odklejenie na poziomie płaskoziemców.
BestiazWadowic_37 - To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak ...

źródło: comment_1656376875wocprYLENdPhb37smSlwAU.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bestia_z_Wadowic_37:

Fajna analiza Pan naukowiec z vikop, taka nie za pełna.
- Zdecyduj się czy "Zmiany klimatu" czy "Ocieplenie klimatu", bo to nie są pojęcia wymienne.
- Zmiany klimatu mają miejsce - kontynenty się zamieniają pogodą - w PL w latach 90 była sroga zima, gdy moja siostra wysyłała mi foty z Times Square będąc w samej koszulce. Teraz ona ma śnieżyce i odcięcie od cywilizacji, a my mamy wiosenną pogodę na święta. W ostatnich latach śnieg spadł nawet w Grecji, na Saharze i innych tropikalnych niemal miejscach...
- Zmiany klimatyczne w tym także ocieplenia i ochłodzenia to naturalny proces i zachodził gdy człowieka nie było
  • Odpowiedz
Kiedy byłem mały mroźne śnieżne zimy były dość częste, a teraz? Jak śniegu po kostki napada to już mowa o śnieżycach. W święta to najwyżej deszcz pada.



"Synek jakie globalne ocieplenie dzisiaj było 10 stopni! A sto lat temu też było ciepło!".

To już zakrawa na odklejenie na poziomie płaskoziemców.


W
  • Odpowiedz
To USA, Indie i Chiny produkują ponad 60% CO2


@chigcht: Ale to, że kraje rozwinięte(w tym USA) odpowiadają historycznie za 50% wyemitowanego Co2(A gazy cieplarniane wyemitowane 100 lat temu są takim samym problemem jak te rok temu) to atmosfery to już pewnie trzeba przemilczeć i zwalać winę na kraje rozwijające się typu Indie.

i nic z tym nie
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: Dla mnie klimat od kilku lat jest nieprzyjazny, w takim znaczeniu, że muszę często rezygnować z wyjścia z domu (głównie z dzieckiem). W tym roku zaszokowaly mnie silne wiatry. Praktycznie od stycznia do końca marca wiatr uniemożliwiał nam wyjście z domu z 50% dni (dorosły tego tak nie odczuwa, dziecko jest bardzo czułym... "wiatrometrem"). Teraz upały są nie do zniesienia i znów siedzimy w domu w godzinach szczytu. Czytam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nowystaryziel: z jednej strony Europa emituje 8% CO2, a z drugiej na potrzeby Europy przemysł w innych krajach emituje kolejne procenty. Produkcja paliw w krajach arabskich, produkty z Chin itd.
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37:

Atak zimy. Rekordowe 450 cm śniegu. Mróz do -50 stopni i wielodniowa śnieżyca

3 stycznia 2022 20:30

Podczas gdy góry w Kalifornii dotknął silny atak zimy i wielodniowa śnieżyca, na kontynencie amerykańskim panuje również silny mróz. Najniższe temperatury panują oczywiście daleko na północy Kanady. Temperatura sięga -50 stopni Celsjusza
  • Odpowiedz
@Erus: Co kolejny ekspert? Żaden ze mnie ekspert typie, po prostu piszę, że zakazywanie technologii to idiotyzm, zamiast zakazywać całości powinni wymuszać mniejszą emisję poprzez limity (czyli to co robią), z tym, że też logicznie, nie, że jedziemy jak debile jakieś kosmiczne granice.

To co odwalają to wylewanie dziecka z kąpielą. Tak jak chcieli zakazywać hodowli zwierząt futerkowych, przeniesie się cała produkcja tam gdzie nie ma zasad i tak naprawdę
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: No i wporzo, to po co zakazywać technologii? Tj samochodów spalinowych, przecież spalanie w nich spada, możemy dojść do momentu, że będzie to bardziej eko niż tworzenie baterii, oczywiscie samochody elektryczne maja te przewage, że efektywność silnika jest znacznie wyższa, ale czemu zamykać się na coś?

Co do porozumienia, my mamy twardo wymuszone limity, gdzie takie chiny mogą powiedzieć, że maja w dupie prawda?
  • Odpowiedz
możemy dojść do momentu, że będzie to bardziej eko niż tworzenie baterii


@moskal888: Tylko nie mamy czasu by czekać na moment kiedy rozwiązania eko będą bardziej opłacalne, bo jeśli temperatura globalna podwyższy się o parę stopni i przekroczymy punkty krytyczne(obrazek) to wtedy nawet osiągając neutralność klimatyczną(czyli nasza działalność już nie będzie się przyczyniała do ocieplenia klimatu) to natura sama z siebie poprzez dodatnie sprzężenia zwrotne będzie ocieplała klimat i już nic nie będziemy mogli zdziałać.

Co do porozumienia, my mamy twardo wymuszone limity, gdzie takie chiny mogą powiedzieć, że maja w dupie
Logika_wykopu - > możemy dojść do momentu, że będzie to bardziej eko niż tworzenie ba...

źródło: comment_16564241897sWVjaanDdxwGSOSQZm891.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: Jeśli ustawimy normy zbyt rygorystycznie, produkcja się po prostu przeniesie i tyle, ja jestem całkiem za, po prostu trzeba o tym myśleć całościowo, a nie w sposób taki, że działanie europy zmieni klimat, za mało emisji to część nasza stety i niestety, jeśli koszt produkcji towaru będzie zbyt wysoki, to firmy się przeniosą i tyle będzie ze zmniejszania emisyjności. Chodzi mi o to, że lepiej mniej, ale stabilnie i
  • Odpowiedz
@moskal888: Dlatego pisałem o porozumieniu paryskim. Jeśli cały świat(najwyżej z nielicznymi wyjątkami) dąży do zmniejszenia emisji to te firmy nie będą miały zbytnio wyboru i będą musieli zmienić typ działalności.

Dlatego tak ważne są globalne działania polityczne by to egzekwować/wywierać presję na państwach.

A co do tego, że mniej i systematycznie to jak mówiłem: Po prostu nie ma czasu, bo za późno zaczęliśmy cokolwiek działać w tym zakresie dlatego kroki
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: Dobrze, mogę się nawet zgodzić, ale nadal nie rozumiem po co zakazywać jakichkolwiek technologii, zamiast tego lepiej je usprawniać, nie sądzę, żebyśmy osiągnęli max z silników spalinowych, czy nawet nie dałoby radę jakoś zmniejszyć emisyjności pieców węglowych czy elektrowni, w tym samym czasie powinny być rozwijane obie ścieżki, zamiast zamykania się na jedną.
  • Odpowiedz
Pajacujesz, a jesteś zwyczajnym idiotą.


@Logika_wykopu: Gdybyś nie obrażał, to może i wszedłbym z tobą w polemikę, mimo udaru tęczy w avku, ale w zamian poszło zgłoszenie i mam nadzieję, że twoje wypociny spotka słuszny los.
  • Odpowiedz