Wpis z mikrobloga

To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak bardzo odklejone od rzeczywistości są osoby je negujące. Nie jestem starym człowiekiem, mam 22 lata, ale i tak w swoim życiu bezpośrednio widziałem zmiany klimatu. Kiedy byłem mały mroźne śnieżne zimy były dość częste, a teraz? Jak śniegu po kostki napada to już mowa o śnieżycach. W święta to najwyżej deszcz pada. W styczniu temperatury jak na początku wiosny. Do tego lata stają się po prostu nie do zniesienia, piszę to w środku nocy a i tak na zewnątrz jest gorąco. Nie wspominając że coraz częściej zdarzają się ekstremalne zjawiska pogodowe jak mocny grad czy nawet tornada.

No ale jakimś cudem znaczna część społeczeństwa tego po prostu nie widzi. To znaczy widzi bo narzekają na burze i upały, ale to nie przez zmianę klimatu. Nie wiedzą przez co tak się dzieje ale to nie zmiana klimatu.
"Synek jakie globalne ocieplenie dzisiaj było 10 stopni! A sto lat temu też było ciepło!".
To już zakrawa na odklejenie na poziomie płaskoziemców.
Pobierz BestiazWadowic_37 - To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak ...
źródło: comment_1656376875wocprYLENdPhb37smSlwAU.jpg
  • 103
@powaznyczlowiek: Nikt normalny który urodził się najpóźniej w latach 90 widzi zmiany klimatu po słabych zimach i upałach latem- jeżeli neguje ocieplenie klimatu to jest idiotą i prawdopodobnie głosuje na pis
@Kouros: To popłacz sobie i namów ludzi, żeby zaczęli blokować korporacje oraz ludzi za konsumpcyjny tryb życia.
Gdybym mógł to jeździłbym jednym autem 30 lat, kupował nową pralkę, lodówkę, telewizor co 30 lat ale korpo by nie zarobiło. Najlepiej
@Bestia_z_Wadowic_37: nikt nie neguje zmian klimatu, tylko ich powód tylko antropologiczny

choć tu też różnie u naukowców bywa, jedni, że naturalny cykl ocieplenia się zbliżą, inni że idziemy w epokę....zlodowacenia, tylko teraz jest peak ery ciepłej

niemniej człowiek swoje dorzuca do zmian, ale wątpię by to był tylko i wyłącznie efekt gazów cieplarnianych

co nie zmienia faktu, że atom w zamian za węgiel przyjmę z radością

i problem jest głównie dla
To popłacz sobie i namów ludzi, żeby zaczęli blokować korporacje oraz ludzi za konsumpcyjny tryb życia.


@Nowystaryziel: no i zachęcam ludzi w swoim środowisku, przecież samemu nie zmienię całego świata.

Najlepiej zezłomować stare i kupować nowe co 5 lat- to wtedy będzie ekologiczne.


@Nowystaryziel: ktoś ci każe tak robić?
No Europa ma fabryki w Chinach, itp. Dlatego nie będzie żadnych embargo, restrykcji dla trucicieli poza UE, ponieważ gospodarka w takich Niemcach by padła.


@Nowystaryziel: Chiny produkuną mniej co2 per capita niż niemcy, będąc jednocześnie fabryką całego globu. Nie nazwałbym ich trucicielami, bo gdybyśmy pozostałe kraje wrociły do siebie z produkcją, emisja by wzrosła nieproporcjonalnie dużo.
To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak bardzo odklejone od rzeczywistości są osoby je negujące.


@Bestia_z_Wadowic_37: Dysonans poznawczy. Trzeba natychmiast złagodzić strach pojawiający się w związku z nieznanymi skutkami katastrofy klimatycznej i jej wpływu na nasze życie i zastąpić to czymś znanym, jakąś analogią np. stwierdzeniem że klimat zawsze się zmieniał, jesteśmy bezpieczni.
UE, np przez zakaz samochodów spalinowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nowystaryziel: mówisz o unijnym pomyśle aby zakazać sprzedaży nowych samochodów spalinowych po roku 2035?
w jaki sposób zmusza on cie do wymiany samochodu co 5 lat? będziesz mógł używać spaliniaków jeszcze długo, co najwyżej Polska pójdzie śladem zachodu i pomału zacznie wprowadzać dla bardziej dymiących samochodów ograniczenia w wjeżdżaniu do centr miast, niemniej w nawet najbardziej restrykcyjnych