Wpis z mikrobloga

To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak bardzo odklejone od rzeczywistości są osoby je negujące. Nie jestem starym człowiekiem, mam 22 lata, ale i tak w swoim życiu bezpośrednio widziałem zmiany klimatu. Kiedy byłem mały mroźne śnieżne zimy były dość częste, a teraz? Jak śniegu po kostki napada to już mowa o śnieżycach. W święta to najwyżej deszcz pada. W styczniu temperatury jak na początku wiosny. Do tego lata stają się po prostu nie do zniesienia, piszę to w środku nocy a i tak na zewnątrz jest gorąco. Nie wspominając że coraz częściej zdarzają się ekstremalne zjawiska pogodowe jak mocny grad czy nawet tornada.

No ale jakimś cudem znaczna część społeczeństwa tego po prostu nie widzi. To znaczy widzi bo narzekają na burze i upały, ale to nie przez zmianę klimatu. Nie wiedzą przez co tak się dzieje ale to nie zmiana klimatu.
"Synek jakie globalne ocieplenie dzisiaj było 10 stopni! A sto lat temu też było ciepło!".
To już zakrawa na odklejenie na poziomie płaskoziemców.
BestiazWadowic_37 - To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak ...

źródło: comment_1656376875wocprYLENdPhb37smSlwAU.jpg

Pobierz
  • 103
@chigcht: A mi się wydaje, że to po prostu #!$%@? duże kraje i ciężej im jest nadgonić. Co nie zmienia faktu, że to robią. China #!$%@?ą OZE jak #!$%@?, w USA taki Elon sam wyznacza trendy rynkowe. Nie wiem jak w Indiach, ale coś co wiem to że są świadomi problemów takich jak jakość powietrza, czy śmieci i mają mimo wszystko sporo cwanych studencików, którzy to co chwila wyskakują z nowymi
@Bestia_z_Wadowic_37: polecam książkę factfulnes. Tam jest rozdział o ocieplaniu m.in. wspominają że tak jest to realny problem. Naukowcy aby zwrócić na niego uwagę zawsze przedstawiali przerysowane prognozy. Gdyby Ci napisano "koniec świata przez ocieplenie będzie za 50-300 lat" to każdy machnie ręką bo średnia i tak nie dotyczy ich życia. Z resztą zawsze wszystko robimy na ostatnią chwilę i każdy by to odkładał w czasie. Dlatego naukowcy zawsze biorą najgorszy wariant
Klimat się zmienia to fakt i efekt cieplarniany jest prawdą.

Jednak chodzi o to, że UE jest odpowiedzialna tylko za 8% produkowanego CO2 rocznie, więc nic nie dadzą restrykcje ekooszołomów wycelowane w nas, skoro Rosja, USA, Chiny, ogólnie Azja, obie Ameryki i Afryka będą mieć w dupie zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, itp.


@Nowystaryziel: nie jestem żadnym ekspertem ale śmiem twierdzić, że mamy te 8% dlatego, że oni biorą na siebie resztę
@mlodyernest: No Europa ma fabryki w Chinach, itp. Dlatego nie będzie żadnych embargo, restrykcji dla trucicieli poza UE, ponieważ gospodarka w takich Niemcach by padła.
Temat rzeka i ogólnie ekologia to jest tylko gra korporacji na największy zysk. Wcześniej było coś takiego- zezłomuj auto spalinowe kup sobie nową hybrydę, teraz jest już zezłomuj hybrydę i kup elektryka. Korpo napędza konsumpcję w celu maksymalnego zysku pod pretekstem ekologii- tylko że kupowanie nowych
ja jestem stary i twierdzę, że duża część ludzi to po prostu idioci. Coś takiego jak wyciąganie wniosków to umiejętność, która jest ponad ich możliwościami intelektualnymi.


@evolved: dokładnie - ja już od dawna traktuję ludzi jak idiotów, którymi są - szczególnie na drogach to bardzo uspokaja, bo jak widzisz kretyna, który coś odwala, to po prostu wiesz, że jest kretynem i normalne zachowanie się na drodze po prostu przerasta jego mentalne
Jednak chodzi o to, że UE jest odpowiedzialna tylko za 8% produkowanego CO2 rocznie, więc nic nie dadzą restrykcje ekooszołomów wycelowane w nas, skoro Rosja, USA, Chiny, ogólnie Azja, obie Ameryki i Afryka będą mieć w dupie zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, itp.


@Nowystaryziel: i z tego powodu ludzie mówią, że kiedyś też było ciepło, a jak w maju jest 15 dzień z 15 stopniami to się śmieją, że takie to ocieplenie?
Panie wykopku, jaki sens ma nałożenie poważnych restrykcji na mieszkańców UE. skoro te kraje emitują tylko 8% światowej produkcji CO2??


@Nowystaryziel: jest i mój ulubiony argument, tzw. "człowieka moralnie ubogiego".
uważasz że jak ktoś inny zanieczyszcza więcej, to tobie już wolno? jak sąsiad wywala śmieci do lasu, to też wywalasz, bo przecież twoje niewywalanie ich już nic nie zmieni? jak wszyscy wokół kradną, to też kradniesz, bo czym jest twoja drobna