Wpis z mikrobloga

Teraz tylko wizyta o zamówienie paszportu i


@Torian: To powodzenia, bo o ile noe masz zamówionej wizyty, to (przynajmniej Oslo i oboloce) najbliższe wolne terminy sa na wrzesien. A później jeszcze ponad 3 mies czekania...
  • Odpowiedz
@Torian: Mirek, gratulację. Ja się jeszcze nie kwalifikuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie mam: czy uzyskanie obywatelstwa w ten sposób wpływa jakoś na to, że możesz być wezwany do służby wojskowej w Norwegii? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@ampcode: Pierwszy termin mialem jakos na maj - zamawialem w styczniu. Ale udalo sie zalatwic z dnia na dzien w lutym bo sie zwolniło. Teraz poluje na termin by paszport wyrobić.
  • Odpowiedz
  • 1
@Zashi: Raczej nie ale może wydali jakieś dekrety co to zmienili. Myślałem by przejść sKolenie jako Sivilforsfaret jest to cos w rodzaju WOT.
  • Odpowiedz
@Torian: Ja mam jeszcze niecały rok do wymaganych 6 lat, a teraz na stały pobyt - termin wizyty (Bergen) na październik, złapałem wczoraj. Miałem na w połowie maja wypełniając w kwietniu, ale musiałem odwołać. A no i gratuluję oczywiście :)
  • Odpowiedz
  • 1
@ampcode: zrób sobie varig oppholdsrett wtedy odpada Ci dużo papierkowej roboty jesli duzo latałeś np do PL. Ja trochę na przypale składałem podanie. Mam znajomych co skladali rok temu i jeszcze nie dostali odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Torian: No właśnie o tym mówię - przez system wysłane o "varig oppholdsrett", tylko wizyta w urzędzie na październik, bo terminów brak ;) a tak czy inaczej dużo nie latałem, więc problemu nie ma ;)
  • Odpowiedz