Wpis z mikrobloga

#inkscape
Ktoś wie czy w #inkscape da się przekształcić krawędzie danego koloru w ścieżkę? Otóż mam mapę - gdzie na niebiesko (w różnych odcieniach niebieskiego w zależności od głębokości) mam morza i oceany - a chciałbym jakoś w miarę szybko bez ręcznej męczarni to przekształcić w ścieżkę. Obrazek dość duży — waży ~300mb (zdjęcie ziemi nasa). Chcę po prostu zrobić sobie z tego szczegółową mapę do projektu
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niukron: mało się znam, ale wydaje mi się, że program w żaden sposób nie zinterpretuje Ci w taki sposób grafiki rastrowej. Próbowałbym polecenia wektoryzuj bitmapę z ustawieniem odpowiednim opcji. Osobiście jak potrzebowałem z mapy konturowej wyodrębnić same kontury, to wrzucałem najpierw w Gimpa, żeby nadać odpowiedni kontrast kolorom, a potem robiłem z tego wektor w InkScape :p nie do końca też rozumiem, czy potrzebujesz zachować te kolory, czy interesują Cię wyłącznie
@Niukron: To tak nie zadziała. Tak wprost to co chcesz zrobić - czyli zamiana konturów w krzywe to jest niewykonalna operacja. Nie ma takiego narzędzia. Pokaż na priv co tam masz, może coś wymodzę.
@Niukron: Da się :D
"Wektoryzuj bitmapę" czy jakoś tak. Można tam jakoś wybrać suwakiem chyba, kontrast itd. by łatwiej uchwyciło krawędzie grafiki rastrowej.