Wpis z mikrobloga

@golomb13: brawo Panie Kaczyński, popieram Pana! Dodatkowo Pan Glapiński jest dobrym znajomkiem Pana Kaczyńskiego, także mam nadzieję, że prezes NBP zrealizuje wolę Pana Kaczyńskiego ;D

EDIT: swoją drogą bardzo mądrze mówi - ceny materiałów budowlanych teraz mocno spadły, a ceny nieruchomości...? Jakoś nie widać wpływu spadku cen budowy na spadek cen mieszkań :P Oczywiście deweloper te przeceny weźmie dla siebie, a ceny nieruchomości jeszcze bardziej podbije ( ͡° ͜ʖ
@golomb13: pis #!$%@? zrobi. Spodziewajcie się raczej dealu pisowców z deweloperami w postaci np. przewalanie kasy podatników na dopłaty dla deweloperów którzy będą stawiać inwestycje na #!$%@? górnym dlatego, że ich program mieszkań socjalnych siada. Na koniec PIS będzie mógł się pochwalić, że wybudował mieszkania, pan deweloper zarobi, a pan podatnik zostanie wyruchany.
@haha123: odwracają kota ogonem i robią w #!$%@? Was jak chcą. Tu nie jest problem z deweloperami, o nich nawet trzeba dbać bo wnoszą na rynek mieszkania których potrzebujemy. Problemem są spekulanci i bogaci wynajmujący którzy z tego rynku zrobili folwark pańszczyźniany. Opodatkować najem od któregoś mieszkania, cesje i mieszkania będą trafiały bezpośrednio do ludzi a cena sama się ustabilizuje. Oczywiście tego nie zrobią bo "Obajtki" maja wiele nieruchomości, więc teraz
@emeig: w sensie że koszty materiałów i wynagrodzenia pracowników nie rosły od 2019?
Przecież ceny na rynku wtórnym też rosły to dlaczego miałyby nie rosnąć na pierwotnym?
@golomb13: Ale to nie deweloperzy dopomopowali tylko kupujący. Jak kupowałem mieszkanie to było nawet po 20 w kolejce na moim osiedlu, brali po kilka sztuk. W kilku trafiłem pierwszy i gdyby rzucili 30 tys wiecej to też bym wziął, ale oni mieli to w dupie, za dużo zachodu w korpo, za długi proces. Za to małe januszexy tak robily albo zrywali umowy płacili kary i sprzedawali jeszcze raz. U jednego to