Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kimunyest95: fajny kościół, na studiach trochę się interesowałem architekturą sakralną i niemiłosiernie irytowało mnie jak widziałem współczesne kościoły robione na nowoczesną modłę. Czasami można było zrobić to dobrze, ale większość przykładów to właśnie takie jak w zdjęciach powyżej, jakby projektował to jakiś Janusz. To w Tychach jeszcze daje radę
  • Odpowiedz
@kimunyest95: W sumie to ten kościół podsunął mi do głowy pomysł by wymóc na kosciołach budowę schronów pod obiektem. Nawiazywałoby to do tradycyjnej ochronnej funkcji koscioła w którym gromadzi się ludność w momencie zagrożenia. I w końcu znalazłaby się instytucja która by się tym zajmowała. Może nawet kasa która na nich dajemy nie byłaby w 100% zmarnowana. W Polsce mamy tyle kościołów że gdyby każdy miał pod sobą bunkier na
  • Odpowiedz
@orkako: I to też w Tychach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy o ten kosciol Ci chodzi? xd Pierwszorzedny ulep.


@kimunyest95: Ten kościół jest taki paskudny, bo to miał być jakiś budynek użyteczności publicznej (nie pamiętam już dokładnie co), a kuria tylko to odkupiła. Dlatego jest c-----y, bo to nie miał być kościół w ogóle. Ale reszty projektów nie mogę obronić :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WoKo: mieszkania drogie, miasto spoko, rozrywka praktycznie nie istnieje, mamy centrum ale bez szału. W nocy zamiera cały ruch, jedyne co jeździ to czasem jakiś uber, o autobusie zapomnij. Generalnie Ja polecam, bo jest spokój, zieleń, pełno parków, jezioro paprocany, a i dojazd do Kato bez problemowy ;)
  • Odpowiedz
@Del: Tam gdzie jest Benedykt podobno miał być dom partii. No tragedia prawdziwa. A św. Klary i Franciszka oraz Ducha Świętego to nietuzinkowe bryły nietuzinkowego architekta Stanisława Niemczyka i są wizytówką miasta, szczególnie Duch Święty o czym zresztą była mowa wyżej.
  • Odpowiedz