Wpis z mikrobloga

#praca #rozmowakwalifikacyjna #bezrobocie #psychiatria
Czy kiedykolwiek rzuciliście pracę nie mając jeszcze zaklepanej innej?
Ja od 5 lat pracuje w jednej firmie. Nie tyle praca mnie niszczy od środka co pracowanie od 14 do 22. Od 5 lat żyje w nocy nie mając tak naprawdę życia. Wstaje o 12, praca, wracam o 24, siłownia albo gapienie się do 4 w komputer i tak 5x w tygodniu. 5 lat życia zmarnowane za 3 tys. zł miesięcznie a mam 30 lat. Czuję, że wariuje. Furii dostaje na myśl, że znowu muszę iść do pracy na 14. Dostaje już nie tyle depresji co furii, gniewu.
Jednak nie mogę nic znaleźć, bo przyszły pracodawca słysząc, że mam 3 miesieczny okres wypowiedzenia - z góry odrzuca, bo po co ma czekać na kogoś 3 mies.?
Pytanie jak pierwsze w temacie.

I do tego:j ak dostać zwolnienie na wypalenie zawodowe?
  • 6
@BojtaS: da się, albo i się nie da. Firma, w której pracuje zatrudnia ludzi na stanowiska - na styk. Często zamiast 4 osób na zmianie są 3 a nawet 2, bo ktoś weźmie wolne, ktoś chor, ktoś siedzi z dzieckiem. W chwili obecnej wiem, że w dodatku jeden pracownik składa wypowiedzenie. Dodatkowo zbliża się okres urlopów.
Jestem przekonany, że po złożeniu wypowiedzenia nie będzie ono skrócone.

Dlatego pytam też o te
@awitampanstwa: Tak. Nową pracę dostałem szybciej . W poprzedniej firmie przepracowałem niecałe 5 lat. mamy teraz inny rynek pracy. Tylko nie zwlekaj z decyzja bo recesja nadchodzi i będzie ci nieco trudniej. Zanieś wypowiedzenie pod koniec miesiąca. Zawsze możesz pogadać z pracodawcą,u mnie też niby nie chcieli skracać okresu wypowiedzenia a zagadałem i się dało. Puki co Zarabiam podobne pieniądze ale mam lepsze warunki pracy.