Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić do domu kilka kwiatków, ale totalnie się na tym nie znam. Czego szukać, jeżeli chciałbym mieć typowe kwiatki na parapet, bez #!$%@? się z jakimś przesadzaniem itp, ot żeby podlać raz na 2-3 dni i jakoś wyglądały? Mogą być jakieś większe, parapety mam dość szerokie

Potrzebuję ze 2 na okno od strony zachodniej, ze 2 na okno od strony południowej, jeden do ganku od strony wschód + cośtam zawsze światła przez drzwi z szybą wpadnie od południa i ze dwa na parapety od strony północnej w korytarzu (dość ciemno całą dobę)

Polecicie jakieś konkretne kwiatki? Kupowanie w jakimś obu czy innym takim wchodzi w grę, czy markety powinno się omijać?

#kwiaty
#rosliny
#roslinydoniczkowe
Może #roslinyowadozerne
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@robertx: przesadzić i tak raczej będziesz musiał po zakupie gdyż ponieważ w sklepach kwiaty są w zwykłej ziemi która nie nadaje się do tego żeby te kwiatki jako tako rosły i nie gniły. Co do kwiatków łatwych to ja na przykład mam zamiokulkasy, skrzydłokwiaty i filldendrona pink Princess, myślę że raczej ich nie zamordujesz.
  • Odpowiedz
@tomek_27: Rozumiem. Jak będę przesadzał to kupuje po prostu ziemię do kwiatków, wsadzam do nowej doniczki i w to wsadzam całego kwiatka który kupię wyjętego po prostu z doniczki czy muszę go jakoś obrać z tej starej ziemi?
  • Odpowiedz
@Vic124: brzmi bardzo spoko! Zwłaszcza, że mam notoryczny problem z muszkami w domu, może kilka takich kwiatków by rozwiązało problem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robertx no akurat z dzbanecznikiem to jest mnóstwo #!$%@? bo potrzebuje odpowiedniego podłoża, stanowiska i wysokiej wilgotności powietrza. Nie polecam dla n00ba
  • Odpowiedz
@srul2016: @Vic124: właśnie wszedłem na wykop zapytać czy masz takiego dzbanecznika (ʘʘ) Ogólnie bardzo mi się spodobały, ale czytam, że są właśnie dość wymagające - #!$%@? wie jak do podlewać, trzeba zraszać nawet i kilka razy na dzień, pasował by mi w pokoju od strony zachodniej na oknie ale to chyba nie byłoby problemem

Pewnie zacznę od jakichś rosiczek ale ten dzbanecznik mi siedzi
  • Odpowiedz
@robertx no ja akurat nie mam, ale pisałeś że chcesz coś bezproblemowego a ta roślina to coś totalnie po drugiej stronie bieguna bo musisz nawet mieć specjalną wodę żeby to podlać,dlatego się odniosłem xD
Na zachodnim parapecie sprawdzą się napewno sukulenty wszelkiego rodzaju.
Ja akurat jestem fanem pnączy i mam sporo hoi, różnych gatunków. Nie są zbyt trudne i w bonusie masz super pachnące kwiaty. No ale nie wszystkim się podobają.
  • Odpowiedz
@srul2016: pnącza to dosłownie ten sam klimat co dzbanki xD A że do podlewania najlepsza jest woda destylowana, to to wcale nie jest wyjątek - kranówka jest słaba do wszystkich roślin doniczkowych
  • Odpowiedz
@Vic124: Ale ładnie wyglądają! Jaka to jest odmiana?
Z suchością powietrza właśnie mam problem bo 30-40 procent zimą więc albo jakiś keramzyt albo spryskiwanie
  • Odpowiedz
@robertx: na zdjęciu hybryda 'Linda'. Sama nigdy nie podlewałam wodą ze studni, ale wiem, ze conajmniej kilka osób w polsce tak robi i rośliny żyją. Jak z wilgotnością u Ciebie krucho, to serio polecam nawilżacz, dla własnego zdrowia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomek_27: Rozumiem. Jak będę przesadzał to kupuje po prostu ziemię do kwiatków, wsadzam do nowej doniczki i w to wsadzam całego kwiatka który kupię wyjętego po prostu z doniczki czy muszę go jakoś obrać z tej starej ziemi?

@robertx: nie, musisz kupić ziemię uniwersalna i keramzyt czyli takie kuleczki brązowe, opcjonalnie możesz dokupić też wermikulit to wymieszać razem w jakiejś dużej misce lub wiaderku i taką mieszankę wsypać
  • Odpowiedz
@Vic124: A myślisz, że ewwnetuakjjw jakaś roślina nawilżająca powietrze by się sprawdziła obok takiego dzbanecznika? I jak to jest z tym przesadzaniem w końcu przy owadożercach, od razu po zakupie czy po roku w nowym miejscu, bo znalazłem oba sposoby i nie wiem który jest poprawny
Dzisiaj po południu spróbuję znaleźć gdzieś w Warszawie dzbanecznika, żeby obejrzeć go sobie na żywo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz