Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić do domu kilka kwiatków, ale totalnie się na tym nie znam. Czego szukać, jeżeli chciałbym mieć typowe kwiatki na parapet, bez #!$%@? się z jakimś przesadzaniem itp, ot żeby podlać raz na 2-3 dni i jakoś wyglądały? Mogą być jakieś większe, parapety mam dość szerokie

Potrzebuję ze 2 na okno od strony zachodniej, ze 2 na okno od strony południowej, jeden do ganku od strony wschód + cośtam zawsze światła przez drzwi z szybą wpadnie od południa i ze dwa na parapety od strony północnej w korytarzu (dość ciemno całą dobę)

Polecicie jakieś konkretne kwiatki? Kupowanie w jakimś obu czy innym takim wchodzi w grę, czy markety powinno się omijać?

#kwiaty
#rosliny
#roslinydoniczkowe
Może #roslinyowadozerne
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robertx: roślina nawilżająca powietrze? ( _) Znaczy no rośliny ogólnie polepszają stan powietrza, ale pojedyncza nie będzie Ci robić mgiełki. Przesadzać możesz w sumie kiedy chcesz, owadożerne na spokojnie wytrzymają rok bez przesadzania.
  • Odpowiedz
@Vic124: Spróbuję kupić na początek jedną rosiczkę, muchołówkę i może właśnie dzbanecznika jak znajdę gdzieś, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak do zimy będzie mu u mnie dobrze to kupie faktycznie nawilżacz powietrza, bo teraz mam około 55 to jeszcze w miarę myślę, z 2-3 razy na dzień go spryskam i powinno być ok, a na zimę to faktycznie będę musiał kilka stówek w nawilżacz zainwestować, i to jakiś lepszy,
  • Odpowiedz
@robertx: muchołówka jest zimująca, jeśli chcesz coś na cały rok di domu, to nie kupuj. Rosiczki (z tych najbardziej popularnych) jak najbardziej do domu, ale nie spryskuj wodą, samo podlewanie destylką
  • Odpowiedz
@Vic124: Rosiczki to chyba bezpośrednio w podstawkę się podlewa, nie? I utrzymuje jakieś 2 cm wody w tej podstawce

Faktycznie muchołówke się zimuje, w razie czego mam gdzie to robić, jeszcze pomyślę chociaż kusi, bo wygląda fenomenalnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robertx: nie dawaj żadnej chemii dopóki nie trzeba. Na ziemiórki polecam rosiczkę, która stoi obok xD Ale jeśli dziadostwa (tego i innego) będzie za dużo, to wymiana podłoża
  • Odpowiedz
@robertx: Jeśli będziesz myślał o kupnie większego dzbanka z roraimy, to podrzucę Ci trochę takiej super porządnej odżywki, którą wkrapla się do pułapek i jest nie do dostania w polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: maluchów na razie lepiej nie nawozić nawet specjalnymi odżywkami, ale jak to co masz będzie ładnie rosło, to podzielę się jakimś kawałkiem do ukorzenienia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz