Wpis z mikrobloga

Witam Mirków z tagu #emigracja i #holandia
Mam zamiar niedługo wyjechać do pracy na magazyn i mam do Was kilka pytań

1. Jak wyglada sprawa z płaceniem karta visa??
Mam otwarte konto walutowe. Słyszałem ze w niektórych większych sklepach można płacić. Ogólnie mam zamiar wypłacać pieniądze z bankomatu na cały tydzień

2. Nigdzie nie mogę znaleść cen tytoniu do skręcania. Ma ktoś jakieś rozeznanie w tym temacie ? Interesuje mnie camel niebieski

3. Czy 70 - 80€ starczy na tydzień? Ściągnąłem aplikacje aldi i popatrzyłem ceny, myśle ze za ta kwotę nie będę biedował

4. Czytałem tez ze opłaca się ściągnąć aplikacje #toogoodtogo używa ktoś tego w nl ???

Z miła chęcią poczytam tez protipy na start pracy/życia w Holandii

Z góry dzięki za odpowiedzi mam nadzieje ze się tam odnajdę
  • 9
@Kitkatket

1. Płać gotówką
2. W każdym spożywczy, stacji paliw i papierosowym kupisz
3. Tak, wystarczy. Aldi jest spoko, jeśli nie zależy ci na wielkim wyborze produktów.
Sam korzystam i jest oke.
4 Mirki z NL polecają. Ja nie mam pojęcia co to.

Protip taki.
#!$%@? Holandię!
1. Jak wyglada sprawa z płaceniem karta visa??


@Kitkatket:
Tak jak z MasterCard- nie można płacić m.in. w Albert Heijn, Nettorama i większości małych sklepów(w tym tytoniowych na przykład).
Można m.in. w Lidl, Aldi, Action i Jumbo.
Za to można wypłacać w bankomatach tylko zawsze wybieraj "bez konwersji".

2. Nigdzie nie mogę znaleść cen tytoniu do skręcania. Ma ktoś jakieś rozeznanie w tym temacie ? Interesuje mnie camel niebieski


Tytonie są
@Kitkatket
Wydaje mi się, że raz widziałem coś w rodzaju paczkomatu, ale potem tego nie było więc raczej nie korzystają. Ogólnie paczki odbiera się głównie punktach, również te dostarczane przez post.nl, czyli np z alexpress. Tyle, że dwa razy zamawiałem coś z Chin i w obu przypadkach naliczyli mi cło i podatek, przez co w ogóle mi się to nie opłaciło.
W Holandii korzysta się głównie z bol.com, Amazon czy markplaats.nl i
@Kitkatket: Jeśli chodzi o punkt 3... O matko, jaka to jest tragedia. No nie znoszę zamawiać w Holandii czegokolwiek online. Nie dość, że drogo za dostawę (albo 4 albo 5 euro, a za taką cenę to ja często coś chcę kupić - chyba, że w bol.comie), to ja uwielbiam Inpost. Dla mnie to jest najlepsze co mogli zrobić w kwestii dostarczania paczek.
W Holandii za to mam ciągły stres, bo czasami
@Jaro070 Za moich czasów Bunq kosztowało bodajże 8 EUR w sensie, że była jakaś obowiązkowa "składka ekologiczna" czy coś w ten deseń, która tyle wynosiła.
Swoją drogą, Revolut też wysyła Maestro jeśli poda się Holenderski adres i/lub numer telefonu więc jak OP nie ma to zawsze jakaś opcja.
No i w n26 też można zamówić kartę Maestro tylko za dodatkowymi opłatami.
@tarushiba
Ja dodam, że dwa razy dostałem awizo z post.nl około