Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jeden_Dwa_Trzy_: Przerabiałem obydwa te kraje i Czarnogóra zdecydowanie wygrywa. Oferuje wszystko to co Chorwacja, a jest taniej. Wydaje mi się też, że jest mniej ludzi, ale ja akurat byłem tam dwa lata temu w szczycie obostrzeń covidowych, więc ciężko powiedzieć na 100%. Wydaje mi się, że Czarnogóra jest trochę jak Chorwacja sprzed wejścia do Unii - jeszcze trochę dzika, nie nastawiona na turystykę masową. No i na bardzo małym obszarze masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jeden_Dwa_Trzy_: nie jadłem w knajpach na tyle dużo, żeby wyciągnąć Ci jakąś wiarygodną średnią z rachunków. Tu masz link do knajpy, w której najbardziej mi smakowało. Przejrzyj sobie ceny. Plus jest taki, że porcje na ogół są duże i zazwyczaj nie musisz płacić oddzielnie za dodatki typu frytki, tylko dostajesz je w zestawie. Makaron, risotto czy jakieś proste danie z kurczaka zjesz już za 5-6 euro.

https://maps.app.goo.gl/rrSRMbnc9yVjwZj38
Wydaje mi się, że Czarnogóra jest trochę jak Chorwacja sprzed wejścia do Unii - jeszcze trochę dzika, nie nastawiona na turystykę masową.


@takinick: oj nie wiem, będąc w Budvie miałem wrażenie, że Czarnogóra bardzo szybko chce się teraz na turystyce wzbogadzić: mnóstwo apartamentów w budowie tuż przy plaży, a plaże w sumie dość małe były. Ale może w innych miejscach jest spokojniej
@Jeden_Dwa_Trzy_: Czarnogóra najfajniej w czerwcu lub wrzesień bo mniej turystów :) właśnie jestem tu na parę miesięcy mojej czarnogórskiej rodziny, leżę noca na plaży na lezaku w Petrovac i jest super, to samo centrum wybrzeża Czarnogóry i jedno z najpiękniejszych miasteczek. Jest tu 5 plaż w okolicy połączonych ścieżkami spacerowymi do koloru do wyboru kazda inna :) przy okazji zapraszam do apartamentów z basenem i jacuzzi w Petrovac 5 min od